TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

Żegocina Cup 2004

       W dniach 10 i 11 lipca 2004 roku odbył się na żegocińskim korcie Turniej Tenisa Ziemnego "Żegocina Cup 2004". Impreza wymyślona przez mającego ścisłe związki z Żegociną mieszkańca Krakowa pana Janusza Hejmo jest organizowana po raz pierwszy. Na starcie stanęło 12 zawodników, amatorsko uprawiających tą piękną dyscyplinę sportu. To pierwsza, ale nie ostatnia tego lata impreza sportowa na żegocińskim korcie. Następna odbędzie się w sierpniu z okazji "211 Urodzin Żegociny" i będzie organizowana pod patronatem i o puchar Wójta Gminy w Żegocinie.

RELACJA

I mecz turnieju.

W pierwszym meczu turnieju Maciej Adamski (niebieska koszulka) pokonał Janusza Hejmo 2:0.

Losowanie par turniejowych. Ostatni pojedynek pierwszego dnia turnieju.
Losowanie par turniejowych. Mecz Jana Maciaszka (żólta koszulka) z Ryszardem Korzeniakiem.
WYNIKI I DNIA ŻEGOCINA CUP:
Eliminacje: Maciej Adamski - Janusz Hejmo 2:0, Andrzej Szaląg - Piotr Bukowiec 0:2, Ryszard Korzeniak - Marek Hejmo 2:0, Jan Maciaszek - Adam Dziedzic 2:0, Krzysztof Dziedzic - Marek Koczela 0:2, Filip Hejmo - Bartłomiej Hejmo 0:2.

Półfinały: Maciej Adamski - Piotr Bukowiec 0:2, Jan Maciaszek - Ryszard Korzeniak 2:0, Marek Koczela - Bartłomiej Hejmo 2:0.

     Mecze finałowe, grane były w niedzielne południe systemem "każdy z każdym". Dawało się we znaki upalne słońce, ale zawodników dopingowali do wysiłku członkowie ich rodzin, którzy w liczbie kilkunastu przyszli obejrzeć zmagania. W pierwszym meczu finałowym po pierwszym secie,  z powodu kontuzji, Jan Maciaszek skreczował w pojedynku z Markiem Koczelą. W drugim meczu Marek Koczela, który na ten turniej przyjechał z Krakowa, pokonał Piotra Bukowca z Żegociny 2:0.

Zakończenie turnieju - zwycięzcy z pucharami , obok kibice i pozostali zawodnicy.

Zakończenie turnieju. Zwycięzcy z pucharami , obok kibice i pozostali zawodnicy.

     W tej sytuacji kolejność I Żegocina Cup ukształtowała się następująco: 1. Marek Koczela, 2. Piotr Bukowiec, 3. Jan Maciaszek. Finaliści turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, ufundowane przez głównego organizatora imprezy pana Janusza Hejmo. - Mam nadzieję, że uda się w roku przyszłym rozegrać kolejne zawody z cyklu "Żegocina Cup" oraz, że weźmie w nich udział większa liczba zawodników - powiedział po zakończeniu tej imprezy jej główny sponsor i organizator.

[wstecz]