711 URODZINY ŻEGOCINY

    W tym roku "Urodziny Żegociny" przypadły na 15 sierpnia - dzień obchodzony jako Święto Matki Boskiej Zielnej i jednocześnie Święto Wojska Polskiego. O godzinie 11 w żegocińskim kościele została pod przewodnictwem proboszcza Ks. Leszka Dudziaka odprawiona w intencji mieszkańców gminy uroczysta, koncelebrowana suma, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe przygotowane przez poszczególne wioski parafii: Bełdno, Bytomsko i Żegocinę.

      Już od piątku trwały przygotowania do przeprowadzenia corocznej imprezy "Urodzin Żegociny". To święto wszystkich mieszkańców gminy jest obchodzone od 1993 roku, czyli od 700-letniej rocznicy erygowania w Żegocinie parafii. Uroczystych obchodów nie było tylko w 1997 roku, kiedy centrum Żegociny i wiele innych miejsc zostało zniszczonych przez pamiętną 'powódź stulecia". W tym roku organizatorzy imprezy - Wójt Gminy, Rada Gminy oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, martwili się zwłaszcza o dobrą pogodę. Jeszcze w sobotę padał, na szczęście przelotny, choć intensywny deszcz, który utrudniał przygotowania, zwłaszcza przy budowie sceny oraz boiska sportowego, na którym rozegrany zostanie pierwszy mecz piłkarski.

     Niedziela okazała się dniem słonecznym. Od rana trwały dalsze prace przygotowawcze. Urządzano stoiska, układano stoły, parasole, ławki. Ekipa nagłaśniająca imprezę układała swój sprzęt. Tuż przed godziną czternastą zainstalowała się ekipa loterii fantowej "Patron". Wkrótce z głośników popłynęły pierwsze takty muzyki. Na placu zaczęli pojawiać się pierwsi goście.

ZAPOWIEDŹ >>>

FOTOREPORTAŻ >>>

     Listę sponorów - ofiarodawców, którzy wsparli finansowo organizację"711 Urodzin Żegociny", a w szczególności "Pokaz sztucznych ogni":
1. Firma "Transwiertel" z Tęgoborzy,
2. Firma "Auto-Trans" - Pan Józef Bubula z Żegociny,
3. Firma "Drog-Bud" - Pan Józef Kosiba z Łapanowa,
4. Firma "Mar-Bud" - Pan Marian Sroka z Bochni.

       Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują również wszystkim firmom i osobom, które wsparły loterię fantową "Patron", z której dochód jest w całości przeznaczony na dopinansowanie fundacji pomnika Jana Pawła II w Zespole Szkół w Łąkcie Górnej.

[wstecz]