PODZIEKOWANIA ZA 40 LAT PRACY

     "Od 30 lat należała Pani do naszej urzędniczej rodziny i to przywiązanie, jakie okazywała Pani Urzędowi Gminy zasługuje dziś na nasze szczególne podziekowanie. /.../ Była Pani osobą odpowiedzialną, koleżeńską i godną. W związku ze swoim przejściem na emeryturę dzisiaj dziękujemy za długoletnią pracę i życzymy wiele szczęścia, zdrowia na nadchodzące lata, aby Pani mogła cieszyć się z realizacji Pani pasji i poświęcić swój czas najbliższej rodzinie" - napisał Wójt Gminy w Żegocinie Jerzy Błoniarz w okolicznościowym liście, skierowanym do Pani Janiny Bilskiej i odczytanym podczas uroczystego pożegania, odbytego w dniu 30 września 2004 roku.

    Na uroczystośc pożegnania, która odbyła się w sali narad Urzędu Gminy w Żegocinie w związku z przejściem Pani Janiny Bilskiej na emeryturę, przyszłi wszyscy współpracownicy Jubilatki. Tak się bowiem złożyło, że Pani Janina Bilska, pracująca na stanowisku inspektora d/s działalności gospodarczej, w roku przejścia na emeryturę, świętuje 40-lecie pracy zawodowej.

    Pani Janina Bilska urodziła sie w Rozdzielu, a potem wraz z rodzicami przeniosła się na Dolny Śląsk, do Bystrzycy Kłodzkiej. Tam się kształciła i tam, w Świdnicy, mając 18 lat, zaczęła swoją pierwszą pracę. Przed 12 lat pracowała w księgowości świdnickiego Zespołu Szkół. Po zawarciu związku małżeńskiego powróciła w rodzinne strony i została przez ówczesnego Naczelnika Gminy Żegocina Leopolda Grabowskiego zatrudniona w tutejszym żegocińskim Urzędzie Gminy. Od lutego 1975 roku nieprzerwanie, przez prawie 30 lat pracowała tu, przeżywając wiele ważnych dla tutejszych społeczności wydarzeń, zarówno przyjemnych, jak i smutnych. Przypomnijmy: stan wojenny, podział gminy, powódz stulecia, ale też sukcesy gospodarcze gminy, wyróżnienia w konkursach "Gmina jakich mało", "Mądra Gmina" itp. Wreszcie nadszedł ostani dzień pracy zawodowej i dzień przejścia na emeryturę.

    Koleżanki i koledzy z miejsca pracy przygotowali wspaniałą i wzruszającą uroczystość pożegania. "Niemały to zaszczyt dotrwać w zdrowiu i sile, w poszanowaniu prawie 41 lat pracy. Pani Janina Bilska służyła tutejszej społeczności przez 30 lat. Robiła to zawsze dobrze i zawsze na tak. Było czasem ciężko, były różne chwile, ale starała się dzielić biedę - bo wtedy była bieda - tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Dziś chcemy za tą dobrą pracę gorąco i szczerze podziękować. "Przyjaźn przychodzi szybko, ale czas jej istnienia zależy od nas". Chciałbym, aby dobra pamięć o Tobie pozostała nam na zawsze i abyśmy nadal mogli się przyjaźnić i liczyć na Twoją pomoc - powiedział Wójt, który odczytał także adres przesłany przez Wojewodę Małopolskiego Jerzego Adamika. Możemy w nim przeczytać następujące słowa: "W związku z zakończeniem pracy w Urzędzie Gminy w Żegocinie pragnę serdecznie Pani podziękować za wieloletnie pełnienie obowiązków, które wykonywała Pani sumiennie i rzetelnie zawsze kierując się dobrem petentów. Jestem głęboko przekonany, iż dzięki Pani sumienności i życzliwości wielu mieszkańcom Żegociny urząd kojarzy się z miejscem przyjaznym, a urzednik z kompetencją i profesjonalizmem. Jeszcze raz, dziękując Pani za rzetelne realizowanie powierzonych zadań, życzę satysfakcji, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym".

     Z początkiem października 2004 r. inni przejmą obowiązki, które z takim zaangażowaniem wykonywała Pani Bilska. Oby i im udało się z uśmiechem, uczynnością, ale jednocześnie profesjonalizmem obsługiwać petentów - tak, jak to przez ostatnie 30 lat robiła w Żegocinie Pani Janina Bilska.

Wójt odczytał adres okolicznościowy od Wojewody Małopolskiego. Wręczył także dyplom z podziękowaniami.
Bukiet z 40 róż od współpracowników przekazał Sekretarz Gminy Zbigniew Nożkiewicz. Podziękowania od Rady Gminy złożył jej Przewodniczący Jan Marcinek.

Pamiątkowe zdjęcie ze współpracownikami.

Pamiątkowe zdjęcie ze współpracownikami.

[wstecz]