Akademia w PSP w Żegocinie.

    "Wdzięczność nasza bez granic" - pod takim hasłem ochodzono w tym roku Dzień Edukacji Narodowej w żegocińskich szkołach. W przeddzień święta wszystkich pracowników szkół odbyły się w szkołąch okolicznościowe akademie, podczas których uczniowie wierszami, piosenkami, laurkami i kwiatami dziękowali swoim nauczycielom za trud ich pedagogicznej pracy. W niektórych uroczystościach brali udział przedstawiciele samorządu gminnego - Wójt Jerzy Błoniarz (był np. w Przedszkolach w Łakcie Górnej i Żegocinie) oraz Sekretarz Gminy Zbigniew Nożkiiewicz (PSP w Żegocinie).

     Podczas spotkań zorganizowanych wspólnymi siłami uczniowskich, szkolnych samorządów i rad rodziców wyróżniającym się w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycielom oraz wzorowym pracownikom odsługi dyrektorzy placówek oświatowych wręczyli swoje nagrody, których wielkość zależy od wielkości odpisu na fundusz nagród. Pracownicy szkół, z okazji swojego święta, spotykali się także na imprezach pozaszkolnych. Pracownicy PSP w Żegocinie świętowali w Bacówce "Nad Wilczym Rynkiem" w Rozdzielu. Dla swoich członków Zarząd Oddziału ZNP w Żegocinie zorganizował wycieczkę w Pieniny. Ponad trzydziści osób pojechało do Muszyny, a następnie do Łąkty Górnej, gdzie w Domku Myśliwskim miło spędzlili czas przy ognisku.

     Wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji DEN złożyli także Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek i Wójt Jerzy Błoniarz. Zrobili to dwukrotnie: podczas uroczystości w Łąkcie Górnej oraz podczas spotkania z nauczycielami wyróżnionymi Nagrodami Wójta Gminy Żegocina.

     Do życzeń przyłącza się także redakcja serwisu. Ad multos annos profesores !!

Gratulacje dla nagrodzonych oraz życzenia dla wszystkich pracowników swojej szkoły z złozył dyrektor PSP w Żegocinie mgr Jan Adamski. Młodzież przygotowała dla swoich nauczycieli okolicznościowy program artystyczny, były życzenia, był  też piękny, duzy bukiet kwiatów
Spotkanie w Bacówce. Pamiątkowe zdjęcie w pienińskim krajobrazie.

[wstecz]