ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

pasow00.jpg (22951 bytes)

     Rozpoczecie nauki w szkole podstawowej jest wielkim przezyciem dla dziecka oraz jego rodziny. Dziecko poznaje nowe srodowisko, kolegów, nauczycieli. Bardzo sie stara, aby sprostać nowym obowiazkom. Chce wśród nowo poznanych osób znaleźć swoje miejsce. Sprzyja temu akt przyjecia pierwszaków do szkolnej rodziny, tzw. ślubowanie i pasowanie na uczniów.

     Przygotowują sie do tego wydarzenia wszyscy. Uczniowie, pod kierunkiem wychowawczyń, ćwiczą wiersze i piosenki, samorząd szkolny, dyrekcja przygotowują scenariusz uroczystości i okolicznościową dekorację sali, rodzice szykuja podarunki i posiłek. Wreszcie nadchodzi oczekiwany dzień ważnej sszkolnej uroczystości.

    W tym roku szkolnym akt przyjęcia uczniów w szeregi społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie miał miejsce 22 października w sali gimnastycznej szkoły. Po wprowadzeniu szkolnego pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu szkoły, nadeszła najważniejsza część uroczystośći, część, w której główne role grali pierwszoklasiści.  i specjalne okolicznościowe nakrycia głów zaprezentowali sie szkolnej społeczności i rodzicom w wierszach i piosenkach. Prezentacja wypadła okazale, toteż przystąpiono do dalszej części uroczystości. Uczniowie złozyli uroczyste ślubowanie, a potem zostali przez przedstawicielkę samorządu uczniowskiego pasowani wielkim ołówkiem na uczniów. Dyrektor Szkoły mgr Jan Adamski wręczył uczniom dowód przynależności do szkoły - legitymacje i dyplomiki z gratulacjami. Przedstwicielka Rady Rodziców Anna Julia Gas także pogratulowała dzieciom wstąpienia do szkolnej społeczności i w imieniu rodziców wręczyła dzieciom upominki.

     Zwracając się do pasowanych uczniów Dyrektor Szkoły zwrócił ich uwagę na ważność aktu ślubowania. Młodzi ludzie będą jeszcze wielokrotnie w swoim życiu składać przysięgi i od samego początku muszą wiedzieć, co ten akt oznacza.

      Po zakończeniu uroczystości na sali rodzice zaprosili dzieci z klas pierwszych do szkolnej stołówki, gdzie czekał już na nie słodki poczęstunek.

[wstecz]