ŚRODOWISKOWY DOM POMOCY SPOŁECZNEJ - TRWA MODERNIZACJA

Wójt Gminy Jerzy Błoniarz pilnie śledzi przebieg prac.

    Trwają intensywne prace przy modernizacji starego Ośrodka Zdrowia na dzienny, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Żegocinie. Wartość tego zadania inwestycyjnego wynosi około 300.000 zł. Zadanie finansowane jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, ze środków Marszałka Województwa Małopolskiego oraz budżetu żegocińskiego samorządu. Przewidywany termin zakończenia zadania - to połowa grudnia 2004 r. Jak zapewnia Marian Sroka - dyrektor wykonawcy - F.H.U. "MarBud" S.C. z Bochni - wszystkie prace zostaną zakończone na czas.

    W ubiegłym roku   wymieniono okna i położony nowy dach. Obecnie wykonywana jest elewacja zewnetrzna budynku. Wewnątrz modernizowanego obiektu zakładane są poszczególne instalacje - wodna, gazowa, co. Pomieszczenia są tynkowane, a niebawem zostaną położone także flizy. Ostatnim etapem będzie budowa rampy, która umożliwi dojechanie wózkiem inwalidzkim na parter budynku. W obiekcie znajdzie się miejsce dla około trzydziestu osób. Przewidziano w nim pokój do wypoczynku, świetlicę, kuchnię i pomieszczenie dla zajęć terapii zajęciowej. W sąsiedztwie znajduje się ośrodek zdrowia, w którym goście domu pomocy będą mogli skorzystać między innymi z rehabilitacji.

       Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Żegocinie, którego prowadzeniem zajmie się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,  zacznie działać już w przyszłym roku. Będzie czynny tylko w ciągu dnia. Nie tu bowiem miejsca na urządzenie wymaganych przepisami urządzeń i pomieszczeń niezbędnych dla całodobowego pobytu pensjonariuszy. Z usług będą mogli korzystać mieszkańcy nie tylko gminy Żegocina, ale także gmin okolicznych.

Wójt Jerzy Błoniarz w rozmowie z dyrektorem Marianem Sroką. Prace przy elewacji zewnętrznej.

[wstecz]