POMAGAJĄ CHOREMU KOLEDZE

Zbiórka w klasi II ZSZ w Żegocinie.

      Piotr Wolak, o którym już wielokrotnie pisaliśmy w naszym serwisie, informujac o jego leczeniu i akcjach zbierania pieniędzy na pokrycie kosztów tego długotrwałego leczenia w kijowskiej klinice, jest obecnie uczniem klasy I żegocińskiego liceum.  W listopadzie 2004 r. samorząd uczniowski Zespołu Szkół w Żegocinie przeprowadził wśród uczniów zbiórkę pieniędzy pod hasłem "Koniczynka dla Piotrka". Kolegę wspomogli również rówieśnicy z jego klasy.

     Kilka dni później Piotr wyjechał z rodzicami na piąty już zabieg do kijowskiej kliniki. To kosztowne leczenie trwać będzie do czasu, aż Piotr przestanie rosnąć. - Podróż samolotem do Warszawy, a następnie Kijowa przebiegła bez zakłóceń. Pojechaliśmy 27 listopada, a wróciliśmy 3 grudnia. W Kijowie trafiliśmy akurat na historyczne wydarzenia, na wiec po sfałszowaniu drugiej tury prezydenckich wyborów. Była tam pełna kultura. Widzieliśmy np. jak ludzie kwiatami dziękowali milicjantom za to, że przeszli na stronę opozycji. Także w klinice (National Medical University Cell Therapy Clinic w Kijowie), gdzie syn poddawany jest zabiegom, zauważyliśmy zmiany. Trwa jej rozbudowa, a profesor Alexandr Smikodub często wyjeżdża na zagraniczne konsylia - powiedział po powrocie z Kijowa ojciec chorego nastolatka.

     Kolejny zabieg czeka Piotra w połowie 2005 roku. Znów chory chłopiec musi liczyć na ludzką życzliwość, na której do tej pory się nie zawiódł. Teraz Państwo Wolakowie planują prosić o wsparcie nie tylko szkoły, ale także firmy, które mogą jeden procent podatków odprowadzanych do urzędu skarbowego przekazywać na konta organizacji pożytku publicznego. Jedna z takich zarejestrowanych już organizacji, mających zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na organizowanie takich zbiórek jest Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum z Kędzierzyna Koźla. To właśnie na konto tego Stowarzyszenia można wpłacać pieniądze. Prosimy wszystkich, do których ta prośba dotrze, aby nie pozostawali obojętni na nieszczęście Piotra i jego rodziców. Niech w tych dniach Piotr odczuje nasza solidarność, nasze wsparcie, nasze Wielkie Serca !

STOWARZYSZENIE POMOCY CHORYM NA DYSTROPHIE MUSCULORUM
ul. M. Konopnickiej 4 C
42-622 Nowe Chechło
Bank Spółdzielczy Świerklaniec
83 8467 0001 0000 3522 2000 0001
z dopiskiem "PIOTR WOLAK".

    Za dotychczasowe wsparcie Piotr i jego rodzice serdecznie wszystkim dziękują.
   Szanowni Państwo !
         Składamy gorące podziękowanie za zorganizowanie zbiórki pieniężnej na leczenie naszego syna Piotra w Klinice w Kijowie. Dzięki Waszej pomocy i innych osób wielkiego serca syn nasz otrzymał szansę na dalsze życie. Za okazaną pomoc i życzliwość z całego serca Wam dziękujemy.
      Niech w te Święta Bóg obdarzy Was zdrowiem i błogosławieństwem od Bożej Dzieciny.

                                                                                                                            
Z podziękowaniem Krystyna i Jan Wolak

[wstecz]