UDANY WYSTĘP MŁODYCH PIŁKARZY

Mecz PSP Żegocina - PSP Kierlikówka.

Fragment meczu eliminacyjnego PSP Żegocina (niebiesko-białe stroje) - PSP Kierlikówka.

     Reprezentacje szkół podstawowych z Łąkty Górnej, Rozdziela i Żegociny wystartowały 18 grudnia 2004 roku w silnie obsadzonym "I Międzygminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy w Trzcianie". Zawody rozegrano w sali sportowej PSP w Leszczynie. Najpierw 12 biorących udział w turnieju drużyn rozlosowano do czterech grup eliminacyjnych. Rozdziele i Żegocina oraz Lipnica Murowana walczyły w grupie drugiej. Żegocina pokonała Rozdziele 5:0 oraz Lipnicę Murowaną 2:0, i wyszła z grupy, a w meczu o wejście do finału pokonała zwycięzcę grupy pierwszej - PSP w Kierlikówce aż 6:1.

      Mecz finałowy z drużyną Sobolowa stał na dobrym poziomie i był bardzo zacięty. W pierwszej połowie lepiej zagrali zawodnicy z Sobolowa, którzy jako pierwsi strzelili bramkę. Druga połowa bezapelacyjnie należała do chłopców z Żegociny, którzy zdołali wyrównać, a nawet mieli szansę na strzelenie zwycięskiego gola. Tak się jednak nie stało i sędzia zawodów p. Mirosław Wójcik zarządził strzelanie rzutów karnych, które w stosunku 2 : 1 wygrali młodzi zawodnicy z Sobolowa. Oni też zdobyli I miejsce i otrzymali z rąk Wójta Gminy w Trzcianie Józefa Nowaka największy puchar oraz jako nagrodę - piłkę.

     Nieźle zagrała też drużyna z Łąkty Górnej, prowadzona przez Henryka Wronę, która z Sobolowem - późniejszym zwycięzcą turnieju - przegrała tylko 2:3, a z Łapanowem wygrała 3:1. Dało jej drugie miejsce w grupie i nie pozwoliło grać dalej. Chłopcy z Rozdziela przegrali oba mecze, z Żegociną 0 : 5 oraz Lipnicą Murowaną 0 : 4 i zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie.

Mecz eliminacyjny PSP Łąkta Górna - PSP Łapanów. W walce o finał chłopcy z Żegociny pokonali Kierlikówkę.
Mecz finałowy PSP Żegocina - PSP Sobolów był bardzo zacięty. Wójt Gminy Trzciana Józef Nowak wręczył kapitanowi drużyny okazały puchar.

Drużyna PSP w Żegocinie.

Drużyna PSP w Żegocinie: od lewej w pierwszym szeregu: Janusz Michalski, Daniel Dudek(kapitan - wicekról strzelców - 8 goli) i Damian Drożdż;
w drugim: Konrad Kuska, Jarosław Fąfara, Michał Kamionka, Bartosz Bukowiec (bramkarz), Damian Pławecki.

[wstecz]