OPŁATKOWE SPOTKANIE PODOPIECZNYCH GOPS

Opłatkowe spotkanie podopiecznych GOSP

    Już w pełni świąteczna atmosfera panowała podczas tegorocznego spotkania opłatkowego, zorganizowanego 17 grudnia 2004 r. dla swoich podopiecznych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żegocinie, którym kieruje pani Bożena Orzeł. Do budynku Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie przybyło prawie czterdzieści osób, w tym zaproszeni goście honorowi: Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek, Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, Ks. proboszcz z Żegociny Leszek Dudziak i Łąkty Stanisław Szczygieł. Była także pani Emilia Maniak - właścicielka apteki w Żegocinie, która co roku, podobnie jak Józef Kępa - właściciel zakładu cukierniczego z Żegociny, wspierają darami i finansowo spotkania wigilijne organizowane przez żegociński GOPS.

     Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez Księdza Stanisława Szczygła fragmentu Pisma Świetego, po czym głos zabrał Ks. proboszcz Leszek Dudziak. Przemawiał także Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, który zachęcił do korzystania z usług Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie, który na początku stycznia zostanie przekazany do użytku.

     Złożono sobie świateczne i noworoczne życzenia. Został także zjedzony wigilijny obiad. Spotkanie uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bytomsku - podopieczni mgr Barbary Janickiej-Mikus, którzy nie tylko zaprezentowali jasełka, ale także samodzielnie wykonali i wręczyli gościom świąteczne stroiki. Dołożył się także ks. proboszcz Dudziak, który do wręczonych przez panie z GOPS świątecznych darów dołączył słodkie upominki.

Goście honorowi spotkania opłatkowego.

[wstecz]