WALCZYLI O MISTRZOSTWO POLSKI

     Aż czworo zawodników Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego LUSKS Żegocina walczyło w miniony weekend w finałowych rozgrywkach o tytuły Mistrzów Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Tenisie Stołowym. Impreza rozegrana została w dniach 24-27 czerwca 2005 roku w tarnowskiej hali "Jaskółka". Na starcie stanęły wyłonione we wcześniejszych rozgrywkach reprezentacje wszystkich województw. Zawody rozgrywano indywidualnie w konkurencjach męskich i żeńskich: młodzików, kadetów, juniorów i seniorów.

Uroczystość otwarcia zawodów. To większa część reprezentacji województwa małopolskiego.

     Pierwsze pojedynki tego turnieju rozegrano w sobotę - 25 czerwca 2005 r. kilka minut po godzinie dziewiątej rano. Wtedy znany już był układ par, gdyż losowanie odbyło się poprzedniego dnia, wieczorem. Jako pierwsza z żegocińskiej ekipy przystąpiła do walki kadetka Edyta Dziedzic. Niestety uległa Tkaczyk 0 : 3. Od porażki rozpoczęła także start w mistrzostwach kadetka Natalia Dziedzic, która 1 : 3 przegrała z Grzyb. Potem już Natalia spisywała się bardzo dobrze, wygrywając z Kozubek 3 : 0, Kędzierską 3 : 1, Kanią 3 : 1. Szansę na czołowe miejsce zaprzepaściła jednak, przegrywając po bardzo wyrównanej walce z Kamińską 2 : 3. Druga przegrana wyeliminowała ją z walki o najwyższe laury. Została ostatecznie sklasyfikowana na miejscu 9 - 12, co należy uznać za sukces, choć ona sama była bardzo z siebie niezadowolona, a podłamała ją zwłaszcza przegrana w pierwszym meczu.

Natalia Dziedzic (na drugim planie) Edyta Dziedzic w swoim drugim pojedynku.

    W swoim drugim meczu Edyta Dziedzic grała ze znaną zawodniczką Klimas. Uległa dosyć łatwo 0 : 3 i tym samym odpadła z dalszej rywalizacji. W sobotnie przedpołudnie żegocińskie kadetki rozegrały więc siedem meczów, w tym trzy zwycięskie - wszystkie Natalii Dziedzic. Dopiero po południu do rywalizacji przystąpili panowie. Zarówno Adam Dziedzic, jak i Jan Skrzypek wygrali swoje pierwsze mecze. Niestety los zetknął ich ze sobą już w drugiej rundzie. Dalej awansował Jan Skrzypek - chyba najstarszy uczestnik tych zawodów. Kolejna jego walka zakończyła się jednak porażką i obaj panowie nie zdołali odnieść znaczącego sukcesu.

Adam Dziedzic (na drugim planie) w pierwszym zwycięskim meczu. Jan Skrzypek dotarł do trzeciej rundy.

    Pomimo takich wyników  występ żegocińskiej ekipy należy uznać za udany, choć trochę szkoda straconej szansy Natalii Dziedzic, która mogła stanąć na podium i zdobyć medal. Za rok pojawi się jednak kolejna szansa, a doświadczenia zdobyte podczas tych zawodów z pewnością będą procentować. Tenis stołowy jest właściwie w tej chwili jedyną dyscypliną sportową, w której Żegocina ma  zawodników należących do czołówki województwa małopolskiego i także kraju.

[wstecz]