Logo Plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski".

ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI - ODKRYWANIE ŻEGOCINY

     Polska Organizacja Turystyczna, Województwo Małopolskie, Małopolska Organizacja Turystyczna, TVP3 Kraków, Radio Kraków, Małopolska i "Gazeta Krakowska" - to organizatorzy szóstej już edycji plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski".  Konkurs połączony jest z akcją prezentowania kandydatów na łamach patronujących mediów. Trwać będzie przez całe wakacje. Patronat nad plebiscytem objął marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł, który funduje Grand Prix dla najlepszej miejscowości. Organizatorzy planują wyróżnić po trzy najlepsze oferty w każdej kategorii.

    Kandydatów mogli zgłaszać czytelnicy "Gazety Krakowskiej", telewidzowie, radiosłuchacze oraz organizacje turystyczne, urzędy, instytucje itp. W tym roku nadesłano 155 zgłoszeń w ustalonych przez organizatorów kategoriach: I - miejscowość; II - atrakcja turystyczna, obiekt lub miejsce przyciągające turystów; III - baza noclegowa: hotele, pensjonaty i inne ośrodki wypoczynkowe, schroniska, bacówki, pola biwakowe, kempingi; IV - baza gastronomiczna: restauracje, kawiarnie, bary, puby, szałasy gastronomiczne, piwnice regionalne, bistra itp. V - wydarzenie artystyczne, kulturalne, sportowe itp. Kapituła w składzie: przedstawiciele POT, MOT, Urzędu Marszałkowskiego, TVP-3 Kraków, Radia Kraków Małopolska oraz "GK" wyłoni spośród zgłoszonych kandydatów co najmniej 12 liderów w każdej kategorii. 2 lipca br. w "Gazecie Krakowskiej" nastąpiło ogłoszenie nominacji, wykaz dopuszczonych do kolejnego etapu i rozpoczęcie już właściwego głosowania.

    Miło nam poinformować, że wśród zgłoszonych do plebiscytowej rywalizacji znalazły się dwa żegocińskie obiekty: w kategorii III (baza noclegowa) "Bacówka nad Wilczym Rynkiem" w Rozdzielu oraz w kategorii IV (baza gastronomiczna) - "Hexe" w Żegocinie. 2 lipca 2005 roku dowiedzieliśmy się, że nominację uzyskała Bacówka "Nad Wilczym Rynkiem" i to właśnie ona oraz dziewięć innych obiektów będzie mogło przystąpić do drugiego etapu plebiscytu.  Czytelnicy "GK" głosować będą na wybranych przez kapitułę i siebie liderów na specjalnych kuponach drukowanych w gazecie.  Kupony, mamy nadzieję, że z głosami na rozdzielską Bacówkę, którą prowadzi pan Wiesław Błoniarz,  można przesyłać (nawet kilka w jednej kopercie) na adres: "Gazeta Krakowska", 31-548 Kraków, ul. Pokoju 3, z dopiskiem "WOM", w terminie do 3 września 2005 roku. 19 lipca br. będzie specjalny dodatek do "Gazety Krakowskiej" prezentujący poszczególnych kandydatów.

     Wkrótce w obszerniejszym materiale przedstawimy naszego kandydata - Bacówkę "Nad Wilczym Rynkiem" w Rozdzielu. Podstawowe informacje o Bacówce można uzyskać w jej serwisie internetowym: www.bacowka.malopolska.pl

Bacówka nad Wilczym Rynkiem w Rozdzielu.
Bacówka "Nad Wilczym Rynkiem" - widok obecny. "Hexe" - widok obecny.

[wstecz]