KONKURS I PRZEDŚWIĄTECZNY KIERMASZ

Kartki przygotowane na przedświąteczny kiermasz.

    Już po raz trzeci został zorganizowany kiermasz świąteczny w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej. Przygotowała go, podobnie jak w poprzednich latach mgr Teresa Białka wraz z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum, wykazującymi się zainteresowaniami i zdolnościami plastycznymi. Uczniowie Ci z dużym zaangażowaniem włączali się w przygotowanie kiermaszu; gromadzili materiały, wykonywali zlecone przez nauczycielkę ozdoby, często sami tworzyli "małe dziełka", które były powodem dumy i satysfakcji. Każdą wolną chwilę poświęcali na prace przygotowawcze do kiermaszu.
    W tym roku kiermasz poprzedził konkurs na najładniejsze ozdoby. Nowością było to, że każda klasa lub grupa klas wykonywała inne ozdoby. I tak:
* Klasy I-II     -   "Św. Mikołaja",
* Klasy III- IV -   "Choinka",
* Klasa V-VI  -      "Aniołki",
* Klasa I gimnazjum -  "Szopki bożonarodzeniowe",
* Klasa II gimnazjum - "Ozdoby choinkowe",
* Klasa III gimnazjum -  "Kartki świąteczne" ( po 5 sztuk każda osoba).
     Oczywiście uczniowie mieli swobodę co do wyboru techniki plastycznej. Prace były bardzo staranne, ciekawe, oryginalne. Cieszyło duże zaangażowanie uczniów. Ogólnie brało udział aż 95 uczniów. Należy dodać, ze najciekawsze prace zasiliły kiermasz.
     Dnia 29 listopada powołana komisja dokonała oceny pracy. Przyznano I, II i III miejsca w każdej grupie oraz wyróżnienia i nagrody pocieszenia. Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem upominków nastąpi w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną.
   

Mikołaje - prace przygotowane przez uczniów. Aniołki - prace przygotowane przez uczniów.
Mikołaje i aniołki - prace przygotowane przez uczniów.

    1 grudnia 2005 roku od godz.14:00, tradycyjnie już przed zebraniem z rodzicami, uczennice z samorządu uczniowskiego, z klasy III gimnazjum, (też mocno zaangażowane w przygotowanie) wraz z nauczycielką sztuki - mgr Teresą Białką, rozpoczęły na sali gimnastycznej sprzedaż wykonanych ozdób świątecznych. Momentalnie znikały ciekawe prace, coraz więcej rodziców gromadziło się przy stolikach nie tylko oglądając, ale też kupując ozdoby. Należy nadmienić, ze fundusze pozyskane z kiermaszu zasilą działalność Samorządu Uczniowskiego, którego jedną z opiekunek jest właśnie pani Teresa Białka.

Wszystko gotowe do rozpoczęcia kiermaszu. Pierwsi kupujący.
Wszystko gotowe do rozpoczęcia kiermaszu. Pierwsi kupujący.

    Gdy minął kiermasz opiekunka wraz z zaangażowanymi uczniami odetchnęła po intensywnej pracy, jednocześnie czując satysfakcję z wykonanego przedsięwzięcia, bo może napawać optymizmem spora grupa dzieci tak zaangażowanych, wkładających serce, inwencję i swój wolny czas. Nie brakło też osób przyjaznych jak: nauczyciele, pracownicy, rodzice; którzy wsparli kiermasz nie tylko datkami ale i pomocą w wykańczaniu ozdób. Za to dziękuje organizatorka kiermaszu.

Rodzice nie zawiedli i każdy coś kupił na świąteczny stół lub choinkę. Nad całością prac i przebiegiem kiermaszu czuwała pani Teresa Białka.
Rodzice nie zawiedli i każdy coś kupił na świąteczny stół lub choinkę. Nad całością prac i przebiegiem kiermaszu czuwała pani Teresa Białka.

    Przez cały kolejny tydzień wszyscy uczniowie mają możliwość zakupić pozostałe ozdoby, ale trzeba dodać, że jest ich co raz mniej.

Tekst: T. Białka

[wstecz]