TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

I Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Gimnazja. Drużyny na zbiórce przed rozpoczęciem zawodów.

Drużyny na zbiórce przed rozpoczęciem zawodów.

    13 grudnia 2005 roku rozegrano w Łąkcie Górnej I Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Dwór" przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej. Do udziału w zawodach zaproszono 6 ekip, reprezentujących szkoły gimnazjalne z terenu powiatu, które mają spore osiągnięcia w tej właśnie dyscyplinie sportu. Drogą losowania podzielono drużyny na dwie grupy eliminacyjne. Tak się złożyło, że w pierwszej grupie znalazły się wyłącznie drużyny z terenu gminy Żegocina, reprezentujące gimnazja z Rozdziela, Żegociny i Łąkty Górnej. W drugiej grupie zagrały reprezentacje Nowego Wiśnicza, Gawłowa i bocheńskiego Gimnazjum nr 1.

     Wszystkie pojedynki tego turnieju były zacięte. W finałowym meczu zagrały piątki gospodarzy i Gawłowa. Przy olbrzymim dopingu publiczności dobrze do zawodów przygotowane gimnazjalistki z Łąkty dosyć zdecydowanie (11 : 7) pokonały koleżanki z Gawłowa i tym samym zdobyły główny puchar ufundowany przez Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza.

    Miejsce trzecie wywalczyły gimnazjalistki z Żegociny, które w walce o to miejsce pokonały wysoko koleżanki z Nowego Wiśnicza 11 : 4. Drużyna z Żegociny, prowadzona w tych zawodach przez mgr Wojciecha Wronę, zagrała dobry mecz i pomimo wzrostowej przewagi zawodniczek z Wiśnicza,   potrafiła odnieść wysokie zwycięstwo. Bardzo dobrze w żegocińskiej bramce zagrała Iza Pączek, która raz po raz broniła strzały zawodniczek z Wiśnicza. Dalsze miejsca zajęły: piąte PG z Rozdziela, szóste PG nr 1 z Bochni. Wszystkie mecze turnieju sędziował pan Wojciech Wrona z Łąkty Górnej.

    Ponieważ Wójt Jerzy Błoniarz nie mógł oglądać zawodów, więc puchary, dyplomy i nagrody w postaci piłek wręczył dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej mgr Jan Rosiek. Nagrody odbierali kapitanowie drużyn. Przyznano także puchar za grę fair play, który otrzymała drużyna z Łąkty Górnej. Natomiast Beata Adamczyk - także zawodniczka tej samej drużyny - zdobywając 17 bramek została "królową strzelców" i także otrzymała puchar.

    Dyrektor mgr Jan Rosiek podziękował także i wręczył pamiątkowe dyplomy nauczycielom - organizatorom wzorowo przeprowadzonej imprezy - mgr inż. Henrykowi Wronie i mgr Wiesławie Kruczyńskiej - Stary, a także sędziemu i pielęgniarce sprawującej medyczną opiekę nad zawodniczkami. Imprezę uświetniły tanecznymi popisami dziewczęta z łąkieckigo gimnazjum (cziliderki) oraz para taneczna z Liceum nr 1 w Bochni. Nagrody, w tym puchary, ufundował Wójt Gminy w Żegocinie, a dzięki prywatnym sponsorom zawodniczki i ich opiekunowie mogli zjeść w szkolnej stołówce obiad.

     - Myślałem, że więcej strachu napędzą nam zawodniczki z Bochni, ale okazało się, że znacznie lepiej zagrały dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Gawłowie, z którymi udało się nam wygrać w finale. Muszę pochwalić naszą drużynę, bo choć finałowe rywalki miały przewagę wzrostu i wagi, to jednak udało się je pokonać dzięki mądrej grze skrzydłami - powiedział po zawodach główny organizator imprezy pan Henryk Wrona.

I Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Gimnazja.

WYNIKI

  • Eliminacje w grupach:

Żegocina - Rozdziele 12 : 7
Żegocina - Łąkta Górna 5 : 11
Rozdziele - Łąkta Górna 8 : 14

Gawłów - Nowy Wiśnicz 5 : 3
Nowy Wiśnicz - Bochnia 8 : 6
Gawłów - Bochnia 11 : 7

  • Mecze półfinałowe:

Łąkta Górna - Nowy Wiśnicz 15 : 4
Żegocina - Gawłów  4 : 10

O III miejsce:
Żegocina - Nowy Wiśnicz 11 : 4

O I miejsce
Łąkta Górna - Gawłów 11 : 7

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

PG Łąkta Górna. PG w Gawłowie. PG Żegocina. PG w Nowym Wiśniczu. PG w Rozdzielu. PG nr 1 Bochnia.
1. PG Łąkta Górna 2. PG Gawłów 3. PG Żegocina 4. PG Nowy Wiśnicz 5. PG Rozdziele 6. PG nr 1 Bochnia

FOTOREPORTAŻ Z  ZAWODÓW >>>

[wstecz]