BYŁO TAK BLISKO !!

     Bardzo blisko znaczącego sukcesu były piłkarki ręczne Publicznego Gimnazjum w Żegocinie, trenowane przez Wiesława Wolaka. Gimnazjalistki z Żegociny, na co dzień trenujące w UKS "Błyskawica",  potwierdziły swoją dominację w żeńskiej piłce ręcznej w powiecie bocheńskim, już drugi rok z kolei wygrywając powiatowe eliminacje Gimnazjady.
     W tym roku w turniej powiatowy Gimnazjady odbył się 13 kwietnia 2005 r. w hali sportowej I LO w Bochni. Startowało 5 drużyn. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Drużyna z Żegociny wystąpiła w składzie: bramkarz (kapitan) Pączek Izabela, Adamczyk Justyna, Bielak Małgorzata, Frąk Krystyna, Michalska Agnieszka, Łękawa Magdalena, Pławecka Paulina, Szewczyk Joanna, Wolak Joanna, Zoch Patrycja gładko wygrała wszystkie spotkania uzyskując komplet punktów. W tej sytuacji najwięcej emocji towarzyszyło walce o drugie miejsce pomiędzy Gimnazjum z Gawłowie, a Gimnazjum nr 2 z Bochni. Oto wyniki tych zawodów:

Gimnazjum Nowy Wiśnicz - Gimnazjum Gawłów 1 : 13
Gimnazjum Nr 2 Bochnia - Gimnazjum Żegocina 2 : 3
Gimnazjum Nr 1 Bochnia - Gimnazjum Nowy Wiśnicz 4 : 1
Gimnazjum Gawłów - Gimnazjum Żegocina 4 : 7
Gimnazjum Nr 2 Bochnia - Gimnazjum Nr 1 Bochnia 9 : 3
Gimnazjum Nowy Wiśnicz - Gimnazjum Żegocina 2 : 15
Gimnazjum Gawłów - Gimnazjum Nr 1 Bochnia 5 : 3
Gimnazjum Nr 2 Bochnia - Gimnazjum Nowy Wiśnicz 13 : 2
Gimnazjum Żegocina - Gimnazjum Nr 1 Bochnia 5 : 1
Gimnazjum Gawłów - Gimnazjum Nr 2 Bochnia 5 : 4

      Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Lokata

Szkoła

Punkty

Bramki

Uwagi

1. Gimnazjum w Żegocinie

8

30:9

Awans

2. Gimnazjum w Gawłowie

6

27:15

3. Gimnazjum nr 2 w Bochni

4

28:13

4. Gimnazjum nr 1 w Bochni

2

11:20

5. Gimnazjum w Nowym Wiśniczu

0

6 : 45

       Zwycięstwo w eliminacjach powiatowych dało drużynie z Żegociny awans do eliminacji rejonowych (rejon obejmuje dawne województwo tarnowskie). Turniej rejonowy odbył się 20 kwietnia 2005r. w hali Gimnazjum nr 4 w Tarnowie. Startowały zwycięskie ekipy z powiatów: Bochnia, Brzesko, Tarnów, Tarnów - gmina, Dąbrowa Tarnowska.

      Także tu zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Dziewczęta z Żegociny wygrywały wszystkie spotkania. W meczu decydującym o pierwszym miejscu spotkały się z gospodarzami turnieju - reprezentacją Gimnazjum nr 4 w Tarnowie. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, obfitującym w ciekawe akcje i niestety wiele niecelnych rzutów, uległy w stosunku 5:7, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Po meczu dziewczęta z Żegociny ze łzami w oczach schodziły z boiska. Nie mogły pogodzić się z faktem, że tak niewiele zabrakło, aby awansować do elity najlepszych drużyn Małopolski.

[wstecz]