SUKCES REPREZENTANTKI ŻEGOCINY W POWIATOWYCH ELIMINACJACH OTWP

Ostatnie chwile przed rozpoczęciem eliminacji powiatowych OTWP.

Ostatnie chwile przed rozpoczęciem eliminacji powiatowych OTWP.

     6 kwietnia 2005 r. rozegrane zostały w Starostwie Powiatowym w Bochni powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Przybyłych uczniów i ich opiekunów powitał w imieniu Zarządu Powiatowego Oddziału ZOSP RP w Bochni ppłk Jan Zajd - przewodniczący czteroosobowego jury, w którym prócz niego zasiedli: pani Maria Jachym - sekretarz oraz strażacy z PSP w Bochni Gerard Wydrych i Maciej Wolak.

    Po wyjasnieniu zasad konkursu kpt. Maciej Wolak rozdał uczestnikom rywalizacji testy, składające się z 25 pytań. Na ich rozwiązanie uczniowie mieli 40 minut. Po sprawdzeniu prac pisemnych komisja zakwalifikowała do ustnego finału po dwóch najlepszych w teście uczniów z każdej grupy wiekowej.

   W najmłodszej grupie wiekowej, czyli uczniów szkół podstawowych zacięta walkę o palmę pierszeństwa stoczyli: Kamil Panniak z PSP w Rajbrocie z Elżbietą Mróz z PSP w Łąkcie Górnej. Wygrał reprezentant gminy Lipnica Murowana i to on reprezentować będzie powiat bocheński w eliminacjach wojewódzkich, które rozegrane zostaną już 26 kwietnia br. Wśród gimnazjalistów najlepszym okazał się reprezentant gminy Trzciana - Dawid Tworzydło z PG w Leszczynie.

    Najlepiej z reprezentantów gminy Żegocina spisała się w tych eliminacjach Jadwiga Ptaszek - uczennica LO w Żegocinie, podopieczna mgr Agnieszki Grzybowskiej. Choć po pisemnym teście ustepowała o jeden punkt Jarosławowi Madejowi z gminy Łapanów, to w ustnym finale okazała się lepsza od kolegi z Łapanowa i zdobyła w III kategorii wiekowej I miejsce.

     Zarówno zwycięstwo Jadwigi Ptaszek, jak i II lokata - po minimalnej przegranej - Elżbiety Mróz, są dużym sukcesem reprezentantów gminy Żegocina. Przypomnijmy, że eliminacje gminne zorganizowano tu po 10-letniej przerwie. Tym większe słowa uznania dla Eli i Jadwigi oraz ich opiekunek - pań Wiesławy Kruczyńśkiej - Stary i Agnieszki Grzybowskiej.

     Dyplomy oraz nagrody książkowe wręczono wszystkim uczestnikom eliminacji powiatowych. Aktu wręczenia dokonał osobiście Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni - starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

Początek rywalizacji. Członek jury Maciej Wolak rozdał uczestnikom eliminacji
testy wiadomości.
Mgr Agnieszka Grzybowska, jej podopieczna Jadwiga Ptaszek
oraz Prezes ZPO ZOSP RP w Bochni  Ludwik Węgrzyn.

[wstecz]