15 - LECIE ZESPOŁU WOKALNO - INSTRUMENTALNEGO "OAZA"

CZĘŚĆ I

Obchody 15-lecia zespołu "OAZA".

    24 listopada 2005 roku, w sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie odbyły się obchody 15-lecia działalności Zespołu Wokalno-Instrumentalnego "OAZA", działającego przy Parafii Św. Mikołaja w Żegocinie. Na zaproszenie Zespołu oraz instytucji przygotowujących tą benefisową imprezę (Wójt i Rada Gminy w Żegocinie, CKSiT, Gminna Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej, Parafia pw. Św. Mikołaja) przybyło wielu gości, w tym m. in. Przewodniczący Rady Powiatu Leopold Grabowski, Dyrektorka Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bochni Ludmiła Gut, ks. proboszcz Leszek Dudziak, Wójt Jerzy Błoniarz, Przewodniczący Rady Gminy Jan Marcinek, radni, lokalni twórcy kultury (Anna Łękawa, Teresa Mrugacz, Maria Juszczyk), dyrektorzy szkół, nauczyciele, mieszkańcy wsi oraz wszyscy członkowie działających przy parafii służb, m. in. ministranci. Przybyli także członkowie zaprzyjaźnionych zespołów dziecięcych z terenu gminy: "Rozdzielskie Nutki" oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny z Łąkty Górnej. Całą imprezę prowadziła pani Agnieszka Żołna, ale otworzył ją Mieczysław Kędra - dyrektor CKSiT w Żegocinie.

15-lecie Zespołu "OAZA". 15-lecie Zespołu "OAZA".
Benefis rozpoczął się piosenką "By wszyscy" z repertuaru "Oazy". Potem uczestników jubileuszowego spotkania powitał dyr. CKSiT M. Kędra.

   - 15 lat działalności to dla zespołu amatorskiego bardzo dużo. Ileż to ćwiczeń, prób, starań i występów, nagrań, problemów. Tym bardziej chcieliśmy dzisiejszy wieczór poświęcić zespołowi, którego założycielką i kierowniczką jest Anna Rogala. Serdecznie witam, wszystkich, którzy zechcieli przyjść i towarzyszyć nam w ten uroczysty wieczór - powiedział dyrektor CKSiT w Żegocinie Mieczysław Kędra.

15-lecie Zespołu "OAZA". 15-lecie Zespołu "OAZA".
Sala widowiskowa CKSiT wypełniła się po brzegi. Jubileuszowy wieczór prowadziła pani Agnieszka Żółna.

   Po przybliżeniu historii zespołu przez Agnieszkę Żołna i kolejnej piesni wykonanej przez "Oazę", głos zabrał proboszcz żegocińskiej parafii - ks. Leszek Dudziak.  - Każdy jubileusz ma jakiś cel. Jest po to, aby powspominać, wzbudzić refleksję nad tym, co jest już za nami. W ciągu tych 15 lat było wiele okazji, aby talentem, zdolnościami wielbić Boga. Wiadomo, że kto śpiewa - dwa razy się modli. To nie tylko zespół parafialny, ale także szkolny, gminny. Swoimi występami dają ludziom radość. Piosenka człowieka ubogaca, uspokaja, czyni lepszym. Przypomniał także postać patronki śpiewu - Św. Cecylię. Podziękował za wszystkie śpiewy przy różnych okazjach, za duchową troskę o dzieci. - Niech Patronka Śpiewu Św. Cecylia i Anioł Stróż opiekują się zespołem przez następne 15 lat - powiedział ks. proboszcz.

15-lecie Zespołu "OAZA". 15-lecie Zespołu "OAZA".
Przemawiał ks. proboszcz Leszek Dudziak. Anna Rogala odebrała podziękowania i gratulacje od ks. proboszcza.
15-lecie Zespołu "OAZA". 15-lecie Zespołu "OAZA".
Wójt Gminy J. Błoniarz przekazał zespołowi czek podróżny na wycieczkę. Zespół odebrał także życzenia i książkowy prezent od Rady Gminy.
15-lecie Zespołu "OAZA". 15-lecie Zespołu "OAZA".
"Sto lat" od zebranych, przy akompaniamencie gitary sprezentowanej przez SRGiWP. Gratulacje i życzenia złożyła p. Ludmiła Gut - dyr. Powiatowej Bibl.  Publicznej w Bochni.
15-lecie Zespołu "OAZA". 15-lecie Zespołu "OAZA".
Podziękowania i prezent od CKSiT w Żegocinie (M. Bury i M. Kędra). Gratulacje i życzenia od Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej.

Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca mają. Źli ludzie - wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają. Goethe.

HISTORIA ZESPOŁU >>>

CZĘŚĆ II FOTOREPORTAŻU >>>

[wstecz]