GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej.

   17 listopada 2005 roku w nowej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rozdzielu zorganizowano Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej, który rozegrano w dwóch kategoriach - klas piątych szkół podstawowych i klas pierwszych gimnazjów. Ze względu na małe rozmiary sali grały tylko czteroosobowe drużyny. Pierwsza, duża impreza sportowa w nowej sali, była udana, a gospodarze okazali się bardzo gościnni, pozwalając zająć  w obu grupach pierwsze miejsca drużynom z Żegociny i drugie uczniom z Łąkty Górnej. Ambitnie grającym drużynom z Rozdziela nie pomógł nawet świetny doping ze strony uczniów rozdzielskiej szkoły. Organizator tej imprezy mgr Roman Nożkiewicz,  który prowadzi UKS "Jar" Rozdziele, zapowiada kolejne zawody.

Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu. Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu.
Była to pierwsza duża impreza w nowej sali ZS w Rozdzielu. Przed rozpoczęciem zawodów tańczyły rozdzielskie cheerleaderki.
   Zanim rozpoczęła się gra organizator imprezy mgr Roman Nożkiewicz powitał drużyny i ich trenerów. Zawodnikom i publiczności, składającej się z uczniów i nauczycieli rozdzielskiej szkoły, zaprezentowała się grupa sześciu cheerleaderek. Dziewczyny nie wybrały jeszcze dla siebie nazwy, choć to był juz ich drugi występ. Pierwszy pokaz układu tanecznego nastąpił podczas uroczystości otwarcia sali gimnastycznej.
Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu. Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu.
Roman Nożkiewicz podczas losowania kolejności meczów. Sędzia zawodów  Zdzisław Janiczek przypomina zawodnikom zasady gry.
     Po losowaniu kolejności meczów na parkiecie pojawiły się dwa pierwsze zespoły. Były to reprezentacje klas piątych PSP w Żegocinie i Łąkcie Górnej. Sędzia tych zawodów Zdzisław Janiczek przypomniał zasady gry (od strony publiczności obowiązywały auty, od strony przeciwnej grano z tzw. bandą).
Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu. Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu.
Pierwszy mecz turnieju - klasy piąte z Żegociny i Łąkty Górnej. Pierwszy mecz gimnazjalistów z Żegociny i Łąkty Górnej.
    Mecze były na ogół wyrównane i zacięte. Sędzia Janiczek pozwalał grać, nie był zbyt drobiazgowy, ale konsekwentny. Chyba najbardziej emocjonujący był mecz reprezentacji klas piątych gospodarzy i Żegociny. Zakończył się podziałem punktów, co trzeba uznać za niespodziankę. Padło sporo bramek.
Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu. Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu.
Mecz gospodarzy z drużyną klasy V PSP w Żegocinie. Gospodarzy gorąco dopingowały koleżanki z ZS w Rozdzielu.
  
    Publiczność, a zwłaszcza uczennice z Rozdziela, bardzo głośno dopingowały swoich kolegów. Niestety ci nie odwzajemnili się skuteczną grą i przegrali większość pojedynków. Poniewaz rozdzielska sala jest mała, druzyny występowały tylko w czteroosobowych składach (bramkarz + trzech zawodników). Ponieważ organizatorzy przewidzieli także nagrodę dla najlepszego strzelca, trzeba było rozegrać dodatkową serię rzutów karnych.
Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu. Halowy Turniej Piłki Nożnej w Rozdzielu.
Dyrektorka szkoły wręczyła puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny. Specjalny medal dla najlepszego zawodnika turnieju wręczył dyrektor CKSiT.

    Sprawnie przeprowadzony turniej zakończył się wręczeniem pucharów i nagród w postaci piłek. Ich fundatorem był Wójt Gminy w Żegocinie. Ponieważ nie mógł osobiście przybyć, reprezentował go Mieczysław Kędra - dyrektor CKSiT w Żegocinie. Prócz niego puchary wręczała dyrektorka rozdzielskiej szkoły mgr Alicja Adamczyk-Brózda, która powróciła do pracy po ponad rocznej przerwie.

   Medal dla króla strzelców z grupy piątoklasistów odebrał z rąk dyrektorki ZS w Rozdzielu mgr Alicji Adamczyk - Brózda Dariusz Sajdak z Rozdziela. Ten sam zawodnik został uznany najlepszym graczem tego turnieju. Najlepszym bramkarzem uznano Mateusza Kępę z Żegociny. Wśród gimnazjalistów najskuteczniej strzelał Zbigniew Orzeł z Rozdziela. Komisyjnie uznano, że najlepszym zawodnikiem wśród gimnazjalistów był Łukasz Pytel z Łąkty Górnej.

   Turniej w najpopularniejszej dyscyplinie sportowej w Polsce piłce nożnej zainaugurował cykl imprez sportowych, zaplanowanych przez UKS "JAR" Rozdziele. W dalszej kolejności kierujący klubem mgr Roman Nożkiewicz zapowiada turniej piłki ręcznej dla dziewcząt oraz turnieje koszykówki i siatkówki.

WYNIKI i KLASYFIKACJA

KLASY V SP KLASY I GIMNAZJUM
Żegocina - Łąkta Górna 7 : 3
Żegocina - Rozdziele 4 : 4
Łąkta Górna - Rozdziele 10 : 8

KLASYFIKACJA

1. PSP Żegocina 4 11 - 7
2. PSP Łąkta Górna 3 13 - 15
3. PSP Rozdziele 1 12 - 14
Drużyna kl. V PSP w Żegocinie.
Drużyna kl. V PSP w Żegocinie: trener Wiesław Wolak.
Żegocina - Łąkta Górna 6 : 2
Żegocina - Rozdziele 5 : 3
Łąkta Górna - Rozdziele 5 : 2

KLASYFIKACJA

1. ZS Żegocina 6 11 - 5
2. ZS Łąkta Górna 3 7 - 8
3. ZS Rozdziele 0 5 - 10
Drużyna kl. I Gimnazjum w Żegocinie.
Drużyna kl. I Gimnazjum w Żegocinie: trener Wojciech Wrona.

[wstecz]