STO LAT DLA MAM

    Gromkim "Sto lat" oraz wręczeniem własnoręcznie wykonanych upominków mamom i tatom zakończyły swój występ przed rodzicami dzieci z Publicznego Przedszkola w Żegocinie. Przedszkolaki zaprosiły ich na na tradycyjną już imprezę, organizowaną w maju, w okolicach Dnia Matki. W tym roku impreza odbyła się 24 maja. Pierwsza część rodzinnego spotkania odbyła się w budynku przedszkola, z trudem mieszczącego przybyłych gości, wśród których był także przez pewien czas Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz. Podobnie jak rodzice dzieci, bawił się znakomicie słuchając deklamacji wierszy i radośnie śpiewanych piosenek tematycznie związanych z Dniem Matki i Ojca.

    Kolejna atrakcją tego okazjonalnego spotkania była prezentacja widowiska teatralnego "Śpiąca królewna", którą przygotowały przedszkolaki. Piękne stroje, dobra gra młodziutkich aktorów, staranne rekwizyty, dawne tańce - wszystko to wzbudziło aplauz rodziców, którzy nagrodzili występ swoich dzieci gorącymi brawami. Sporo musiały się napracować nad przygotowaniem tego występu pracujące w przedszkolu, kierowanym przez mgr Urszulę Wiśniowską panie nauczycielki: Irena Hejmo, Ewa Dębosz, Anna Wierzbicka.

    Trzecia część popołudniowego spotkania dzieci i rodziców obyła się na świeżym powietrzu i miała formę pikniku. Cała załoga przedszkola przygotowała dla gości poczęstunek, a podane kiełbaski smakowały znakomicie. Nieco przeszkodziła tylko chłodna pogoda i padająca mżawka. Dlatego spotkanie na placu zabaw nie trwało zbyt długo.

   Ale i tak wszyscy byli z tego spotkania bardzo zadowoleni. Podziękowania ze strony rodziców i gratulacje za przedstawiony program artystyczny, były miłym podziękowaniem dla wszystkich pracowników żegocińskiego przedszkola za ich pracę z dziećmi. Ponieważ takie przyjęcie ze strony dzieci rodziców do czegoś zobowiązuje, szykują - w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka - zaskakującą niespodziankę. Ale o tym na razie sza ...

[wstecz]