PROMOWALI SWOJĄ SZKOŁĘ

Alicja Janiczek, Mariusz Zając, Marta Tyc, Kinga Gruchała, Tomasz Braczyk i Jan Furtak - w pierwszym dniu prezentacji.

    Przez trzy dni (od 30 marca do 1 kwietnia 2005 r.) miała miejsce w Bochni (w II Liceum Ogólnokształcącym) tzw. Giełda Zawodoznawcza. Zorganizowała ją dyrekcja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bochni oraz dyrekcja II LO. Celem przedsięwzięcia jest ukierunkowanie gimnazjalistów do wyboru szkoły i zawodu. Na kilku stoiskach w małej sali gimnastycznej prezentowały się na różne sposoby reprezentacje zdecydowanej większości szkół średnich z terenu powiatu bocheńskiego. Jedno ze stoisk zagospodarowała reprezentacja Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Żegocinie.

     Swoje stoisko i sposoby zachęcania gimnazjalistów do wybrania szkół żegocińskich przygotowywali wspólnie nauczyciele i uczniowie przez kilka dni. Prace nadzorowali: wicedyrektor mgr Teresa Stachoń oraz nauczyciele - pedagog szkolny Alicja Janiczek i Jan Furtak. "Żegocińskie" stoisko było bardzo barwne. Za stołem, na którym wyłożono wydrukowane materiały informacyjne i kroniki szkolne oraz medal i statuetkę z wizerunkiem Św. Jadwigi, zasiedli uczniowie przebrani w stroje historyczne z epoki średniowiecza. Była to królowa (w tej roli każdego dnia występowała inna uczennica), a towarzyszyli jej dwaj rycerze. Na stoisku znajdował się także komputerowy monitor, na którym można było zobaczyć multimedialną prezentację żegocińskiej szkoły.

       Giełda Zawodoznawcza była dla uczniów klas trzecich większości gimnazjów z terenu powiatu okazją do poznania oferty edukacyjnej poszczególnych szkół średnich. Gimnazjaliści otrzymywali materiały promocyjne (w przypadku Żegociny kalendarzyki z wizerunkiem Patronki Szkoły,  ulotki). Mogli porozmawiać z uczniami i nauczycielami na interesujące ich tematy.  Może pod wpływem uzyskanych tu informacji i przeprowadzonych rozmów niezdecydowana jeszcze młodzież dokonana wyboru konkretnej szkoły.  Jedną z nich może być Zespół Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Żegocinie, oferujący dobre warunki nauki, bardzo dobrą atmosferę wychowawczą, wysoki poziom nauczania, powodujący iż absolwenci żegocińskiej szkoły w zdecydowanej większości dostają się na studia i kończą je z powodzeniem.

    Zespół Szkół w Żegocinie na Giełdzie Zawodowej reprezentowali nauczyciele: Alicja Janiczek, Jan Furtak oraz uczniowie: Marta Tyc, Mariusz Zając, Tomasz Barczyk, Kinga Gruchała, Angelika Radzięta (pierwszy dzień), Katarzyna Marzec, Dawid Szpil, Łukasz Radzięta, Irmina Gawłowicz, Edyta Zimińska (drugi dzień), Justyna Waligóra, Arkadiusz Pawełek, Marek Prytko, Dorota Paruch, Urszula Wrona (trzeci dzień).

[wstecz]