NOWA PIZZERIA W ŻEGOCINIE

    19 marca 2005 roku odbyło się w Żegocinie oficjalne otwarcie nowej placówki gastronomicznej - pizzerii. Lokal został pobłogosławiony przez proboszcza żegocińskiej parafii ks. Leszka Dudziaka. Pierwszych klientów przyjęto tu jednak nieco  wcześniej, bo 15 marca. Lokal znajduje się w kompleksie handlowym "Pasaż u Żegoty" i należy do znanego żegocińskiego przedsiębiorcy z branży piekarniczo-cukierniczej pana Józefa Kępy.

     Pizzeria jest czynna codziennie, w tym także w niedziele, w godzinach 10 - 22.  Na  klientów czeka 20 miejsc. Smakoszom pizzy oferuje się tutaj  aż 12 jej gatunków, m. in. salami, wegetariańską, hawajską, margheritę, wiejską, a także żegocińską. Można także zamówić pizzę własnej kompozycji smakowej. Zakład przygotowuje również pizzę na wynos, która jest - ze względu na koszt opakowania - nieco droższa. - Klient nasz Pan - twierdzi Józef Kępa, polecając równocześnie inne potrawy: frytki, hot-dogi, zapiekanki, ciasta, zimne i ciepłe napoje, a latem także lody gałkowe.

     Na przyrządzenie pizzy trzeba poczekać około 15 minut. Czas oczekiwania można sobie umilić słuchaniem muzyki z grającej szafy. Można także telefonicznie zamówić pizzę na określoną godzinę i wtedy nie trzeba czekać na jej przyrządzenie. Obsługa lokalu to dzieci przedsiębiorcy: Paulina, Adam i Grzegorz. Aby prawidłowo przyrządzić pizzę musieli przejść odpowiednie przeszkolenie.

Dwa obiekty usługowe pana Kępy - pizzeria i sklep ogólnospożywczy. Klient nasz pan - twierdzi Józef Kepa.
Ceremonia pobłogosławienia pizzerii. Zamawiać dania i napoje można przy stylowo urządzonym barku.
Tak prezentuje się pizza żegocińska.

    W karcie dań zakładu jest 12 rodzajów pizzy w cenie: 8 - 10 zł średnia i 12 zł duża. Pizza żegocińska - wyjątkowo bogata w składniki (na zdjęciu obok) - jest o 3 złote droższa. Pozostałe to: capricciosa, margherita, z kurczakiem, z tuńczykiem, hawajska, 4-formagi, frutti di mare, wegetariańska, wiejska, salami,  kompozycja własna.
   Można tu zamówić także: frytki, hamburgery, hot dogi, zapiekanki, porcje ciasta, napoje ciepłe (kawa, herbata) i zimne (piwo, pepsi, mirinda  itp.).

Pobyt w pizzerii może umilić muzyka z grającej szafy.

     Stylowo urządzony i oświetlony lokal, z bogatą ofertą  pizzy, z pewnością przypadnie do gustu nie tylko młodemu pokoleniu mieszkańców gminy, ale także turystom i gościom tutaj przybywającym.

[wstecz]