Afisz - Kiermasz Jesienny

Kiermasz Jesienny - 22.10.2005


   Stosunkowo niewielkie było zainteresowanie Kiermaszem Jesiennym, jaki 22 października br. zorganizowały w Żegocinie trzy instytucje: Wójt Gminy, CKSiT w Żegocinie oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego - Oddział w Bochni.

    Swoją ofertę skierowaną do rolników i działkowiczów przedstawiło tylko sześć podmiotów gospodarczych. Największym zainteresowaniem kupujących cieszyły się sadzonki drzewek owocowych i kwiatów. Oferował je m. in. Piotr Wójcik z Siedlca, który od 15 lat prowadzi 10 - hektarowe gospodarstwo sadownicze. Można było na jego stoisku kupić sadzonki jabłoni owocowych w różnych odmianach, śliw, grusz, czereśni, brzoskwini, moreli oraz krzewów owocowych. - Tu - w Żegocinie sprzedaje mi się dużo jabłoni, śliwek i czereśni. Ale generalnie tej jesieni sprzedaje się stosunkowo mało sadzonek. W zeszłym roku było znacznie lepiej - powiedział pan Piotr.
   

    Znacznie mniejsze doświadczenie w handlu sadzonkami ma pani Zofia Grabska z Łąkty Górnej, która sprzedawała podczas tego kiermaszu rozsady kwiatów doniczkowych, głównie bratków. - Ludzie dbają teraz o piękne, ukwiecenie domów i zagród, dlatego w tej dziedzinie dzieje się sporo - powiedziała pani Zofia.

Kiermasz Jesienny 2005. Kiermasz Jesienny 2005.

  Szeroką ofertę produktów mrożonych zaprezentowała także Spółdzielnia Ogrodnicza "Zamvinex" z Łąkty Górnej. Firma ta jest żywo zainteresowana zwiększeniem nasadzeń owocówmiękkich (truskawka, malina, porzeczka, agrest, wiśnia, aronia), dlatego też na swoim stoisku sprzedawała także tanie sadzonki krzewów owocowych w cenie 1,30, -1,60 zł.

Kiermasz Jesienny 2005. Kiermasz Jesienny 2005.

KIERMASZ JESIENNY 2004 >>>

wstecz