ŚLUBOWALI PIERWSZOKLASIŚCI

Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie.

Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie.

   "Ślubuję być dobrym Polakiem" - pod takim hasłem 13 chłopców i 9 dziewczynek - uczniów klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie - złożyło wobec całej społeczności szkolnej uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się 21 października 2005 roku w sali gimnastycznej szkoły. Prócz uczniów i nauczycieli wzięli w niej udział także rodzice dzieci.

Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie. Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie.
W oczekiwaniu na rozoczęcie uroczystości. Przybyłych powitał dyrektor szkoły mgr Jan Adamski.

    Wszystkich przybyłych powitał dyrektor szkoły mgr Jan Adamski, a potem przewodniczący Rady Rodziców pan Jacek Krajewski. Odświętnie ubrani, z czerwonymi czapeczkami na głowach, ustawieni w szeregu pierwszoklasiści, podopieczni mgr Małgorzaty Sumara, byli trochę stremowani. Dlatego też jako pierwsi wystąpili przed liczną publicznością ich starsi koledzy, którzy powitali w szkolnych murach najmłodsze pokolenie uczniów.

Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie.  Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie.
Popis uczniów klasy pierwszej. Ich prezentację oglądali uczniowie, nauczyciele i rodzice.

    Wreszcie przyszła pora na najmłodszych uczniów w szkole, którzy mają już za sobą półtoramiesięczną naukę. Przed rodzicami i starszymi kolegami popisali się tym, czego zdołali się do tej pory nauczyć. Były więc recytacje wierszy, śpiewy piosenek oraz mini spektakl teatralny "Spotkanie z Pinokiem". Po tych występach przyszła pora na najważniejszy moment uroczystości - na ceremonię ślubowania. Uczniowie ponieśli prawe ręce, które skierowali w stronę szkolnego sztandaru, a jeden z uczniów odczytał tekst ślubowania.

Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie. Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie.
Mament pasowania na ucznia PSP w Żegocinie. Dyrektor Jana Adamski wręczył pasowanym dyplomy i legitymacje.

  Zaraz potem przewodnicząca samorządu szkolnego Marta Bielak pasowała wielkim ołówkiem uczniów na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Następnie dyrektor szkoły Jan Adamski wręczył pierwszoklasistom okazałe, pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.

Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie. Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w Żegocinie. Kliknij, aby uzyskać powiększenie.
Prezenty od Rady Rodziców wręczał Jacek Krajewski. Pamiątkowe zdjęcie z wychowawczynia i dyrektorem szkoły.

   Pierwszoklasiści otrzymali także prezenty, ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczył im pan Jacek Krajewski. Potem wykonano pamiątkowe zdjęcie, a następnie dzieci udały się do własnej klasy, gdzie czekał na nich poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci młodych mieszkańców Żegociny i Bełdna. Następne ślubowanie czeka ich już wkrótce, w kościele, gdzie przy okazji Pierwszej Komunii Świętej przyrzekać będą, że powstrzymają się od picia alkoholu do 18 roku życia.

Foto: A. Rogala

[wstecz]