1. Rajd Wawelski

PATRONUJEMY ŻEGOCIŃSKIEJ ZAŁODZE

Załoga rajdowa Marcin i Marek Kępa.

     W historycznym, 1. Rajdzie Wawelskim, będzie żegociński akcent i to nie tylko w postaci trasy rajdowej. Pojedzie w nim młoda załoga rajdowa, bracia Marek i Marcin Kępa, których rodzice Elżbieta i Stanisław są mieszkańcami Żegociny. Nasz serwis objął nad nimi patronat medialny, mając nadzieję, że przyniesie im to szczęście w realizacji ambitnych planów oraz pomoże zdobyć sponsorów. 

      W tym rajdzie startować będą na Fiacie Cinquecento Abarth Trofeo również jako załoga zamykająca rajd (K). Nie mogą brać udziału w bezpośredniej rywalizacji, gdyż nie posiadają jeszcze licencji rajdowej na imprezy krajowe. Mają natomiast dużo planów i sporo chęci oraz duże już umiejętności potwierdzone czołowymi miejscami w kilku imprezach rajdowych.

     Przybliżmy nieco "żegocińską" załogę. Bracia Kępa oraz ich współpracownicy z ekipy: Paweł Kępa, Jakub Gębala, Robert Szczęsny, Paweł Jagiełło, Michał Gębala, Marcin Gębala, Łukasz Szewczyk należą do klubu założonego przez Janusza Kuliga "Kulig Junior Rally Team". Zamysł utworzenia Team`u zrodził się na początku 2004 r. roku z inicjatywy Janusza, który w ten sposób chciał pomóc najmłodszym adeptom rajdów. Głównym celem Team`u jest propagowanie rajdów samochodowych oraz pomaganie młodym zawodnikom, wspieranie ich pod względem technicznym. Członkowie Teamu mogą korzystać z całego zaplecza technicznego serwisu, a mechanicy Janusza służą rada przy przygotowaniu samochodów do startów. Pierwszy odbył się 6 marca 2004 r. w I Eliminacji Amatorskich Mistrzostw Krakowa (KJS).

Marek Kępa - autor tego zdjęcia - od początku był zafascynowany Januszem Kuligiem. Fiat Cinquecento Abarth Trofeo - samochód "żegocińskiej" załogi.

    - Dopiero uczymy się jeździć i z dużą pokorą słuchamy rad i uwag bardziej doświadczonych kolegów z Klubu KJRT. To w Żegocinie,  dokładnie na Bełdnie pierwszy raz widzieliśmy rajd i naszego idola Janusza Kuliga. W pobliżu naszego domu przebiegał odcinek rajdu Krakowskiego. Obecnie jesteśmy w trakcie robienia licencji, w przyszłym sezonie, gdy już ją zdobędziemy, planujemy starty w pełnym cyklu Pucharu Polskiego Związku Motorowego - powiedział przed startem do Rajdu Wawelskiego Marek Kępa (rocznik 1984), który jest kierowcą. Jego przewodnikiem po rajdowych odcinkach jest starszy brat Marcin.
    - Rajdy to nasza pasja, którą chcemy zarazić mnóstwo osób. Bo rajdy to nie tylko szybka jazda samochodem, ale również i przede wszystkim nauka; nauka myślenia w trudnych sytuacjach, przewidywania niebezpieczeństw związanych z ruchem drogowym, nauka zagadnień związanych z bezpieczeństwem, obsługą samochodu i zespołu. To również znakomita lekcja pokory wobec ludzi i sprzętu. Mamy nadzieje, że zdobyta przez nas wiedza związana z tymi zagadnieniami zostanie w przyszłości wykorzystana w słusznych celach. Chcielibyśmy kontynuować dzieło rozpoczęte przez niezapomnianego Janusza Kuliga i uczyć młodych bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się na drogach i nie tylko. Bo to ważne, aby od najmłodszych lat kształtować wyobraźnie młodych ludzi tak aby kiedy zasiądą za "kółkiem" mieli świadomość tego co ich może spotkać na drodze - dodaje pilot załogi z "Kulig Junior Rally Team".

    Młodych rajdowców, rodem z Żegociny, cieszy tak duża liczba kibiców na trasach rajdów. Przyjeżdżają oni niejednokrotnie z odległych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Rajdy w okolicach Żegociny są - zdaniem braci Kępów - niesamowitą szansą na promocje miejscowości i okolicy. - Rajdy to nasza pasja i dlatego chcielibyśmy, aby było ich jeszcze więcej. Będziemy starać się działać na ich korzyść. To tylko takie małe plany, ale czemu nie próbować wprowadzić ich w życie ? W przyszłości można zorganizować spotkanie z młodzieżą szkolną, przedszkolakami i mówić o bezpieczeństwie, które jest tak ważne np. w drodze do szkoły - bardzo słusznie zauważają młodzi zawodnicy, którzy mają już jednak spore osiągnięcia. Wymieńmy: II miejsce w klasie 2 Pucharu Rally Kraków 2004, I miejsce w klasie 2 I Eliminacja Pucharu Toyota Anwa 2005, I miejsce w klasie 2 II Eliminacja Pucharu AMK Limanowa 2005, I miejsce w klasie 2 III Eliminacja Pucharu AMK Limanowa 2005, II miejsce w klasie 2 III Eliminacja Pucharu Toyota Anwa 2005.

III Eliminacja Pucharu Toyota Anwa 2005 Załoga Kępa-Kępa  na trasie 27. Rajdu Krakowskiego.

    Starty w rajdowych imprezach - to kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego cieszy fakt, że utalentowani zawodnicy znaleźli ludzi dobrej woli, ludzi, którzy w nich uwierzyli i którzy im pomogli. To m. in. Iv-Pol z Krakowa, Speed Spedition oraz Booster. - Jesteśmy otwarci na propozycje innych firm, również z gminy Żegocina - mówi Marek Kępa. Serwis internetowy www.zegocina.pl finansowo pomóc braciom Kępa nie może, ale obiecujemy wsparcie moralne i patronat medialny (już teraz jesteśmy umówieni na porajdową relację).

W strefie serwisowej Rajdu Krakowskiego.

     Trzymamy więc kciuki za "naszą" załogę i życzymy sukcesów w realizacji sportowych i nie tylko sportowych planów, a kibiców prosimy o gorący doping na trasach Rajdu Wawelskiego.

      Dalsze relacje ze startów załogi braci Kępów będzie można śledzić tutaj >>>

Źródła: http://www.januszkulig.pl oraz materiały fotograficzne załogi Kępa- Kępa.

[wstecz]