1. REKREACYJNO-KRAJOZNAWCZY RAJD ROWEROWY

Trasa rajdu prowadziła m. in. obok widocznej na tym zdjęciu figurki, znajdującej się w Łąkcie Górnej.

   W przeddzień "712. Urodzin Żegociny", czyli w sobotę - 13 sierpnia 2005 r. zorganizowanych zostało kilka imprez sportowo-rekreacyjnych. Jako pierwsi rozpoczęli zmagania rowerzyści, którzy z parkingu pod łąkieckim "Zamvinexem" wystartowali zieloną trasą rowerową, aby zwiedzać okolicę. W 1. Rekreacyjno-Krajoznawczym Rajdzie Rowerowym wzięło udział sześcioro uczestników.

Na starcie do rajdu rowerowego. Na trasie w Łąkcie Górnej Natalia i Edyta Dziedzic.

   Na starcie zasady regulaminowe przypomniał im pomysłodawca i sędzia główny tych zawodów Tadeusz Olszewski. Każdy z zawodników otrzymał Kartę Rajdu, z którą musiał zgłosić się na pięciu punktach kontrolnych rozmieszczonych na trasie. Tam zadaniem rowerzystów było udzielenie odpowiedzi na trzy wylosowane z zestawu pytania dotyczące przeszłości, zabytków, atrakcji, walorów i dnia teraźniejszego gminy Żegocina. Pytania zadawali im sędziowie, którzy potwierdzali przejazd przez punkty kontrolne oraz przyznawali punkty za udzielone odpowiedzi.

rajd03.jpg (15461 bytes)
Punkt kontrolny w Gospodarstwie Agroturystycznym "Agro-Bella" w Bełdnie. Na punkcie kontrolnym przed figurą MB w Żegocinie.

    Pierwszy z punktów kontrolnych znajdował się przy zabytkowym dworze w Łąkcie Górnej, drugi przy Figurze Matki Boskiej w Łąkcie Górnej, trzeci w gospodarstwie agroturystycznym "Agro-Bella" w Bełdnie, czwarty przed figurą Matki Boskiej, znajdującej się powyżej cmentarza w Żegocinie i piąty - ostatni - na cmentarzu wojennym nr 302 w Żegocinie. Trzeba przyznać, że zawodnicy radzili sobie z pytaniami całkiem dobrze. Na metę nie musieli się śpieszyć, bo w rozgrywce liczyła się ilość punktów zdobytych na punktach kontrolnych. Byłą więc okazja do podziwiania pięknych widoków, zabytkowych obiektów, czy też zapoznania się z walorami gospodarstwa agroturystycznego.

Ogłoszenie wyników. Gratulacje zwycięzcy złożył Wójt Jerzy Błoniarz.

    Na mecie w Żegocinie Komisja Sędziowska szybko obliczyła wyniki, które ogłoszono kilka minut po godzinie 13, razem z wynikami zawodów rowerowych. Oto one:

1. Sławomir Pławecki z Żegociny - 47 pkt. 2. Edyta Dziedzic z Żegociny - 45 pkt. 3. Maciej Godzik z Krakowa - 40 pkt.
4. Natalia Dziedzic z Żegociny - 37 pkt.   5. Kasper Grabiasz z Łąkty Górnej - 35 pkt. 6. Ireneusz Nycz z Łąkty Górnej - 33 pkt.
Sławomirowi Pławeckiemu puchar wręczył Sekretarz Gminy Zbigniew Nożkiewicz. Radość triumfatora.

    Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepszej trójce tej rywalizacji nagrody rzeczowe, ufundowane przez CKSIT oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie, wręczyli Wójt Gminy Jerzy Błoniarz oraz Dyrektor CKSiT Mieczysław Kędra. Dodatkową pamiątką dla zwycięzcy imprezy jest okazały puchar, który został mu wręczony na estradzie, podczas niedzielnej części Święta Gminy.

[wstecz]