ROWEROWY WYŚCIG AUSTRALIJSKI

Do wyścigu australijskiego przygotowuje się pierwsza grupa uczestników zawodów.

    Rowerowy wyścig australijski - to ciekawa dyscyplina sportowa, która polega na tym, że kolarze jadą po owalnej pętli, a za każdym okrążeniem odpada ten, kto na linii mety jest ostatni. Najwięcej razy pętlę muszą więc okrążyć najlepsi rowerzyści.

Start do eliminacji w kategorii chłopców. Startowały także dziewczęta.

    Długość rowerowej pętli, wytyczonej przez sędziego głównego tej konkurencji Wiesława Wolaka, wynosiła około 200 metrów. Najpierw rozegrano jazdy eliminacyjne, potem odbyła się rozgrywka finałowa. W kategorii chłopców startowało 6 zawodników.

Walka na pętli była zacięta. Na mecie zwycięzca zawodów Sławomir Pławecki.

     Najlepiej siły rozłożył Sławomir Pławecki z Żegociny, który dosyć zdecydowanie wyprzedził Damiana Parucha z Rozdziela i Ireneusza Nycza z Łąkty Górnej. Czwarty był Maciej Godzik z Krakowa. Rywalizowały także dziewczęta. Bardzo dzielnie walczyła najmłodsza uczestniczka tych zawodów Natalia Czech z Żegociny, która dała się wyprzedzić jedynie Edycie Dziedzic.

Rekreacyjny przejazd organizatorów: od lewej: J. Błoniarz, T.Olszewski, W. Wolak. Nagrodę za zwycięstwo w grupie dziewcząt odebrała Edyta Dziedzic.

      Nagrody rzeczowe pierwszej trójce w obu kategoriach wręczyli już w miejscu rozgrywania wyścigu: Wójt Gminy Jerzy Błoniarz, sędzia Wiesław Wolak oraz Dyrektor CKSiT w Żegocinie Mieczysław Kędra.

Jako pierwsza odebrała puchar Edyta Dziedzic. Sławomir Pławecki musiał wyjaśnić publiczności na czym polega wyścig australijski.

   Zwyciężczyni tych zawodów w kategorii dziewcząt i zwycięzca w kategorii chłopców puchary odebrali w dniu następnym, w drugim dniu "712. Urodzin Żegociny" na estradzie. Wręczył je Sekretarz Gminy w Żegocinie mgr Zbigniew Nożkiewicz.

[wstecz]