W PODZIĘCE ZA SERCE I DOBROĆ

Dzień Babci i Dziadka w Rozdzielu.

      Z sondaży wynika, że babciom i dziadkom zawdzięczamy przede wszystkim zasady moralne, wiarę w Boga oraz poczucie, że jesteśmy kochani. Zdaniem wnuków, bez względu na to, czy babcia jest osobą starszą, czy też pracującą kobietą w średnim wieku, ma zawsze wybaczające serce.
     Choć polska tradycja świętowania Dnia Babci i Dziadka ma dopiero trzydziestoletnią tradycję, to w Rozdzielu od wielu już lat jest to jedna z najważniejszych uroczystości. Przygotowują się do niej zarówno wnukowie oraz ich rodzice, jak i babcie oraz dziadkowie. Dużo pracy mieli także nauczyciele oraz panie z Rady Rodziców rozdzielskiej szkoły.
      W tym roku uroczystość miała miejsce 22 stycznia na górnym korytarzu szkoły. Pomimo kiepskiej pogody (padał śnieg) bardzo licznie przybyli seniorzy oraz ich dzieci i wnuki. Nie brakło zaproszonych gości, wśród nich Przewodniczącego Rady Gminy w Żegocinie Jana Marcinka oraz Wójta Gminy Jerzego Błoniarza. Rolę gospodyni spotkania pełniła dyrektorka szkoły mgr Alicja Adamczyk.
      Rozdzielskie dzieci i ich rodzice oraz nauczyciele przygotowali dla solenizantów bardzo urozmaicony program artystyczny i kilka innych niespodzianek, m. in. poczęstunek oraz samodzielnie wykonane papierowe serduszka, na których wypisano okolicznościowe życzenia. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, przedstawiły inscenizację bajki pt. "Rzepka" i dramę o tematyce bożonarodzeniowej. Wspólnie śpiewano kolędy.

FOTOREPORTAŻ

Przybyłych gości powitała mgr Alicja Adamczyk. Babciom i dziadkom życzenia złożył Wójt Gminy Jerzy Błoniarz.
Szkolny korytarz wypełnił się seniorami. Babciom i dziadkom hucznie odśpiewano "Sto lat".
Dzieci recytowały wiersze. Tańczyły.
Inscenizowały. Śpiewały.
Przedstwiły opowieść wigilijną. "Rozdzielska Arka Noego".
"Rozdzielski O-zone". Serduszka dla babć i dziadków.
Swoim wierszem i piosenką podziękowała pani Małgorzata Sądel. Poczęstunek dla wszystkich.

[wstecz]