STRAŻACKIE SPOTKANIE OPŁATKOWE

Strażackie spotkanie opłatkowe w Rozdzielu.

     Noworoczne spotkania opłatkowe stają się tradycją strażaków gminy Żegocina. W tym roku spotkanie miało miejsce 29 stycznia 2005 r. i odbyło się w remizie OSP Rozdziele. W imprezie, zorganizowanej przez Zarząd Gminnego Oddziału OSP w Żegocinie, którym kieruje druh Leopold Grabowski, przy współpracy kapelana żegocińskich strażaków - ochotników księdza Stanisława Szczygła, wzięły udział delegacje wszystkich gminnych jednostek. Przybyli także zaproszeni goście, m. in. Komendant Powiatowy PSP w Bochni kpt. Krzysztof Kokoszka i Przewodniczący Rady Gminy w Żegocinie Jan Marcinek.

     Na pomysł organizowania corocznych spotkań strażaków w okresie bożonarodzeniowym wpadł kapelan żegocińskich ochotników - ks. Stanisław Szczygieł, który wspólnie z Zarządem Gminnym Oddziału ZOSP w Żegocinie, wymyślili scenariusz tej imprezy. Co roku odbywać się będzie w innej remizie i w nieco innej formie.
     W tym roku na to noworoczne spotkanie strażaków wszystkich gminnych jednostek (działają w każdej wsi) przygotowano podpłomyki, które pobłogosławił ks. Szczygieł i to właśnie nimi dzielono się ze sobą, składając sobie noworoczne życzenia. Te tradycyjne wypieki dawnej wsi przekazano wszystkim jednostkom oraz zaproszonym gościom, w tym m. in. Komendantowi Powiatowemu PSP w Bochni kpt. Krzysztofowi Kokoszce.
      Spotkanie stało się okazją do krótkiego podsumowania minionego roku i złożenia strażakom podziękowań za ich ofiarną pracę. Uczynili to. m. in. Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, który sam jest strażakiem oraz Przewodniczący Rady Gminy w Żegocinie Jan Marcinek.
      W części artystycznej zaprezentował się młodzieżowy kabaret z Rozdziela "Grosik" oraz stworzona niedawno strażacka grupa kolędnicza z Rozdziela, w której występują: założyciel zespołu Stefan Ptaszek, Stanisław Ogiela, Jan Jędrzejek, Stanisław Szewczyk, Robert Jędrzejek oraz przygrywający im muzycy: Józef, Karol i Łukasz Zelkowie.
      Spotkanie zakończono wspólnym posiłkiem i kolędowaniem.

Strażackie spotkanie opłatkowe w Rozdzielu. Strażackie spotkanie opłatkowe w Rozdzielu.
Przybyłych powitał Prezes Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP w Żegocinie
Leopold Greabowski.
W spotkaniu uczestniczyły delegacje wszystkich jednostek OSP
z terenu Gminy Żegocina
Strażackie spotkanie opłatkowe w Rozdzielu. Strażackie spotkanie opłatkowe w Rozdzielu.
Za ofiarna pracę i aktywność podziękował strażakom Wójt Gminy w Żegocinie
Jerzy Błoniarz - także strażak - członek Krajowego Sądu Honorowego Strażaków.
Do strażaków zwrócił się także ich kapelan - Ks. Stanisław Szczygieł - jeden ze wspólorganizatorów cyklicznej tradycji żegocińskich strażaków.
Strażackie spotkanie opłatkowe w Rozdzielu. Strażackie spotkanie opłatkowe w Rozdzielu.
Jeden z poświęconych podpłomyków otrzymał z rąk ks. Stanisława Szczygła Komendant PSP w Bochni kpt. Krzysztof Kokoszka. Chlebem połamali się wszyscy uczestnicy tego spotkania, w tym współorganizatorzy spotkania - druhowie z OSP w Rozdzielu..
Strażackie spotkanie opłatkowe w Rozdzielu. Strażackie spotkanie opłatkowe w Rozdzielu.
Zebranym zaprezentowało się dwie grupy artystyczne - młodziezowy kabaret "Grosik"   oraz Grupa Kolędnicza OSP - obie z Rozdziele. Na zakończenie strażacy spotkali się na wspólnym kolędowaniu.
Zjedzono posiłek, wypito noworoczny toast, śpiewano kolędy.

[wstecz]