KOLĘDOWE OSTATKI 2005

Ostatki Kolędowe 2005

    Radosnym kolędowaniem w dniu 2 lutego 2005 roku, w dniu Matki Boskiej Gromnicznej, zakończono w Żegocinie tegoroczny okres Bożego Narodzenia. Pomimo nie najlepszej pogody sala widowiskowa w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zapełniła się prawie całkowicie. Trzy pokolenia mieszkańców gminy oglądało tego wieczoru występy trzech zespołów artystycznych, a całe spotkanie zakończyło się wielkim wspólnym kolędowaniem, do którego przygrywali muzycy dwóch zespołów.

      Przybyłych widzów powitał pomysłodawca i jednocześnie główny organizator "Kolędowych Ostatków" - Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie - Mieczysław Kędra. Pierwszym zespołem, który wystąpił na estradzie, była Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie, prowadzona przez Mieczysława Kędrę. Młodzi muzycy zagrali bardzo dobrze nie tylko polskie kolędy, ale także różnorodne melodie karnawałowe - od tanga po sambę.

    Następnie zaprezentowały się "Herody" - dziecięca grupa kolędnicza z Rozdziela, prowadzona przez panią Annę Zelek, która ma już w swoim dorobku sukcesy na lipnickich przeglądach grup kolędniczych. Rozdzielskie grupy kolędnicze mają tradycyjny repertuar kolędniczy i prezentują go na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że starsza grupa, składająca się z uczniów szkół średnich i nosząca nazwę "Z Gwiazdą" została w ostatnią niedzielę zwycięzcą Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe Kolędowanie",  a impreza ta odbyła się w Podegrodziu.

    Świetnie zaprezentowali się i bardzo serdecznie zostali przyjęci w Żegocinie spontanicznie i bardzo dynamicznie grający, śpiewający i tańczący członkowie Grupy Kolędniczej Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Słopniczanie". Goście zaprezentowali dawne pastorałki, kolędy oraz scenki z turoniem i żydem w rolach głównych. Zaskoczony tak miłym przyjęciem kierownik tego zespołu Józef Wójtowicz dziękował serdecznie widzom i lachowską gwarą złożył noworoczne życzenia.

     Za zorganizowanie tej udanej imprezy i piękne występy podziękował w imieniu widzów Wójt Gminy Jerzy Błoniarz. Spotkanie zakończono wielkim wspólnym kolędowaniem, do którego przygrywali członkowie kapeli "Słopniczan" oraz Mieczysław Kędra, grający na trąbce.

Ostatki Kolędowe 2005. Ostatki Kolędowe 2005.
Przybyłych powitał Dyrektor CKSiT w Żegocinie Mieczysław Kędra. Jako pierwsza wystapiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie.
Ostatki Kolędowe 2005. Ostatki Kolędowe 2005.
Grupa Kolędnicza "Herody" w Rozdziela. Grupa Kolędnicza Zespołu Pieśni i Tańca "Słopniczanie".
Ostatki Kolędowe 2005. Ostatki Kolędowe 2005.
Ich występ był bardzo barwny, dynamiczny i pełen radości. W kolędowaniu uczestniczyło  trzy pokolenia mieszkańców gminy.

[wstecz]