III PROMOCJA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO ZIEMI ŻEGOCIŃSKIEJ

     20 stycznia 2005 roku,  w Świetlicy Wiejskiej w Bytomsku odbędzie się trzecia już "Promocja Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Żegocińskiej". Głównym organizatorem jej cyklicznej imprezy jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie, które współpracuje przy przygotowaniu tej imprezy m. in. z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego o/Bochnia, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, Urzędem Gminny w Żegocinie, Gminną Biblioteką Publiczną w Żegocinie oraz działającymi w Bytomsku instytucjami: Ochotniczą Strażą Pożarną, Publiczną Szkołą Podstawową i Radą Sołecką tej wsi. 

      Społecznośc Bytomska bardzo intwensywnie przygotowuje się do zorganizowania tej imprezy. 12 stycznia br. o tym ważnym kulturalnym przedsięwzięciu dyskutował Zarząd Stowarzyszenia, który jest pomysłodawcą oraz głównym sponsorem tego przedsięwzięcia, a dzień poźniej w Świetlicy Wiejskiej w Bytomsku zebrał się sztab ludzi, którzy wspólnymi siłami przygotowują liczne niespodzianki dla zaproszonych gości i mieszkańców gminy Żegocina. Impreza ma charakter otwarty, a prezentować się będą wyłącznie miejscowi twórcy kultury, głównie z Bytomska.

     Szczegółów nie będziemy zdradzać, w każdym razie 20 stycznia 2005 r. o godzinie 17.00, sołtys tej miejscowości Ignacy Rożnowski powita przybyłych gości i potem zacznie się impreza, która zapowiada się niezwykle obiecująco.

Nad sprawami prezentacji potraw regionalnych z "Żegocińskiej książki kucharskiej" dyskutowały bytomskie gospodynie. Dyrektor CKSiT Mieczysław Kędra ustalał z gospodarzami szczegóły dotyczące występów artystycznych.
RELACJA >>>

[wstecz]