RAJD TURYSTYCZNY WETRANÓW SZOS

III Wielka Eskapada Beskidzka.

II Wielka Eskapada Beskidzka 2004. II Wielka Eskapada Beskidzka 2004.

    Dla miłośników motoryzacji, a zwłaszcza starych samochodów, trafia się gratka gratka nie lada. Już po raz trzeci organizowana jest bowiem  "Wielka Eskapada Beskidzka". To rekreacyjna impreza miłośników starych samochodów, nawiązująca do przedwojennych tradycji rajdów automobilowych w Małopolsce. W tym roku w dniach 17-18.09.2005 r. mieszkańcy Chabówki, Dobrej, Pasierbca, Limanowej, Pierzchowa k. Gdowa i po raz pierwszy także Żegociny będą mieli okazję podziwiać stare marki fiatów, renault, garbusów, zastaw i wielu innych pojazdów. Zaś kierowcy tych samochodów z terenu całej Polski, którzy sporo troski i pieniędzy wkładają w ich utrzymanie, podziwiać będą piękne widoki Beskidu Wyspowego, wezmą udział w próbie szybkościowej w Limanowej i sprawnościowej w Łapanowie; zwiedzą sanktuarium w Pasierbcu i zabytkowy kościółek Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, a zakończą imprezę pod kopcem gen. J.H. Dabrowskiego w Pierzchowie koło Gdowa.
    Półmetek eskapady, która ma mieć także walory propagujące właściwe zachowanie kierowców i pieszych na drogach (zwłaszcza dobrej widoczności), zlokalizowano w Żegocinie. 18 września 2005 r. w godzinach od 9.00 do 12.00 na placu przed G.S. będzie prezentacja uczestniczących w imprezie samochodów, połączona z plebiscytem publiczności "Mister Eskapady 2005". Dla zwycięskiej w tym konkursie załogi Wójt Gminy Jerzy Błoniarz funduje bezpłatny pobyt weekendowy w hoteliku CKSiT w Żegocinie. Mieczysław Kędra - dyrektor CKSiT w Żegocinie, który wspólnie z miłośnikiem starych samochodów panem Jackiem Borzęckim z Krakowa organizuje żegocińską część imprezy, zapowiada dodatkowe atrakcje dla publiczności
.

Afisz imprezy. II Wielka Eskapada Beskidzka 2004.
II Wielka Eskapada Beskidzka 2004.

III Wielka Eskapada Beskidzka  - 17 i 18 września 2005

SZCEGÓŁOWY PROGRAM :

16 września - g. 18.15 , pub "Oldsmobil" - Kraków ul. św. Tomasza 31 - prolog w postaci wernisażu wystawy wice-naczelnego "Automobilisty " p. Konrada Majkowskiego - obrazy przedstawiające stare auta.

17 września - sobota

Trasa: godz. 9.00 - 0 km Chabówka( skansen kolejnictwa) - Mszana Dolna - g.12. - 32 km Dobra - g.13.30 - 50 km Pasierbiec - sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia, g. 15.30 - 58 km Limanowa - próba sportowa z nagrodami, g. 19 - 80 km Żegocina - nocleg w bazie hotelowej.

18 września - niedziela

Żegocina - g.8. ustawienie aut na placu G.S - wystawa aut na rynku zakończona plebiscytem publiczności, którego wyniki zostaną ogłoszone ok. 11.30 po powrocie załóg z wycieczki do Nowego Wiśnicza.
ok. 13 - wyjazd z Żegociny w kierunku Tarnawy i zwiedzanie kościółka z XVI w. w Gruszowie - 100 km
ok. 15 Niegowić - 120km - wikarówka ks. Karola Wojtyły
ok. 16 Pierzchów koło Gdowa - kopiec Henryka Dąbrowskiego -i zakończenie.

Program ( m.in.) : górskie widokowe drogi w Beskidzie Wyspowym, próba szybkościowa w Limanowej; udział w pikniku automobilowym dla dzieci w Dobrej, zwiedzanie sanktuarium w Pasierbcu oraz kościółka drewnianego w Gruszowie a także skansenu kolejowego w Chabówce.

W tym roku eskapadzie przyświecają 2 cele:

  • Promocja widoczności na drodze przed jesienią,   stad zaopatrzenie załóg w odblaskowe kamizelki. Do akcji promocyjnej włączy się małopolska policja drogowa oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Interesów Pieszych.

  • Świętowanie 50 urodzin Fiacika 600 oraz spokrewnionych: Multipla, Zastawa 750, fiat 500.

Fotografie pochodzą z serwisu: www.bantam.krakow.pl

RELACJA >>>

[wstecz]