NIECH BABCIE I DZIADKOWIE ŻYJĄ 100 LAT !

     W tym roku wyjątkowo wcześnie zaczęły się ferie zimowe, więc tradycyjne Obchody Dnia Babci (przypadają 21 stycznia) oraz Dziadka (22 stycznia) organizowane były w szkołach i przedszkolach tydzień wcześniej.

Maluszki w programie dedykowanym babciom i dziadkom. Sala po brzegi była wypełniona gośćmi.
Maluszki w programie dedykowanym babciom i dziadkom. Sala po brzegi była wypełniona gośćmi.

    Obie sale zabaw Publicznego Przedszkola w Żegocinie były tego dnia wypełnione prawie po brzegi. 12 stycznia 2007 r. przedszkolaki z Żegociny gościły bowiem u siebie swoich najukochańszych Dziadków i Babcie. Wnuki powitały ich hasłem, wypisanym na banerze: "Niech od Bałtyku aż do Tatr żyją nam Babcie i Dziadkowie 100 lat". Wśród gości dominowały babcie, ale na szczęście byli także dziadkowie. Wszyscy zostali powitani najpierw przez przez grupę Maluszków, która specjalnie dla nich przygotowała wiązankę słowno-muzyczno-taneczną. Z kolei grupa Starszaków zaprezentowała swoim gościom jasełka.

Jasełka w wykonaniu starszaków. Poczęstunek dla gości.
Jasełka w wykonaniu starszaków. Poczęstunek dla gości.

    Na zakończenie przedszkolaki wyśpiewały gromkie "Sto lat", złożyły gorące życzenia i ofiarowały wykonane ręcznie Aniołki... "Co Małego Jezusa w Betlejem witały, by nad nimi co dzień czuwały, by pokój i radość w ich sercach gościło, a Boże Dzieciątko zdrowiem darzyło." Cała uroczystość, która od wielu, wielu lat   organizowana jest przez żegocińskie przedszkole, zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

[wstecz]