NASI W LIPNICY MUROWANEJ - ZNÓW WŚRÓD NAJLEPSZYCH

Grupa Kolędnicza "Klekotki" z Rajbrotu. XXV Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "O Lipnicką Gwiazdę".
XXV Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "O Lipnicką Gwiazdę".

   16 grup kolędniczych z całej Małopolski zaprezentowało się w niedzielę 21 stycznia 2007 roku w Lipnicy Murowanej, gdzie już po raz 25 zorganizowano przegląd grup kolędniczych "O Lipnicką Gwiazdę". W sali widowiskowej tamtejszego Gminnego Domu Kultury wystąpiło 9 zespołów dziecięcych, 3 grupy młodzieżowe oraz 4 grupy dorosłe. Gminę Żegocina tradycyjnie już reprezentowała grupa kolędnicza, utworzona w Rozdzielu przez panią Annę Zelek. Przed pełną salą publiczności, wśród której był Wójt Gminy Żegocina Jerzy Bloniarz szóstka uczniów rozdzielskiej szkoły podstawowej zaprezentowała program pt. "Rozdzielskie tradycje kolędnicze". Jak się okazało debiutancki występ młodych kolędników z Rozdziela był bardzo udany.

XXV Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "O Lipnicką Gwiazdę". XXV Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "O Lipnicką Gwiazdę".
Występ grupy kolędniczej z Rozdziela.
XXV Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "O Lipnicką Gwiazdę". XXV Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "O Lipnicką Gwiazdę".

     Występy oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Maria Załuska - etnograf z Nowego Sącza, Urszula Gieroń - etnograf z Tarnowa oraz Aleksander Smaga - muzyk. W kategorii grup dziecięcych dwa równorzędne I miejsca i statuetki "Lipnickiej Gwiazdy" zdobyły: Grupa Kolędnicza "Z Gwiazdą" z Rozdziela oraz Grupa Kolędnicza "Szczodroki" z Rzepiennika Suchego. W kategorii grup młodzieżowych: I miejsce - Statuetkę Lipnicką Gwiazdę - przyznano Grupie Kolędniczej "Herody III" z Gwoźdźca. W kategorii grup dorosłych I miejsce ex aequo zdobyły grupy: "Śmignianie" ze Śmigna i "Pleśnioki" z Pleśnej.

XXV Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "O Lipnicką Gwiazdę". XXV Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych "O Lipnicką Gwiazdę".

      Po występie poprosiliśmy opiekunkę zespołu panią Annę Zelek o kilka zdań komentarza. - Cieszymy się bardzo z I miejsca i z kolejnej "Lipnickiej Gwiazdy", tym bardziej gdyż jest  to "nowa" dziecięca grupa, która w tym składzie występowała po raz pierwszy. Członkowie komisji do naszej grupy nie mieli żadnych zastrzeżeń. Wysoko ocenili śpiew chłopców, którzy jako jedyni śpiewali w dwugłosie. Ocenili  nasz występ na +5.  Grupa otrzymała przepustkę na Ogólnopolskie Spotkania Grup Kolędniczych  w Podegrodziu, które odbędzie się w dniach 27-28 stycznia 2007 roku. Rozdzielscy kolędnicy będą prezentować się w tam w dniu 27 stycznia br. Trzymamy kciuki !

"Grupa Kolędnicza z Gwiazdą" z Rozdziela.

    Na sukces w Lipnicy Murowanej zapracowali: Jakub Kmiecik, Kamil Matras, Jakub Szewczyk, Robert Odroniec, Marcin Odroniec, Mateusz Jędrzejek.

[wstecz]