PRACOWNIA JĘZYKÓW OBCYCH W ŻEGOCIŃSKIM ZESPOLE SZKÓŁ

Pracownia języków obcych w ZS w Żegocinie. Pracownia języków obcych w ZS w Żegocinie.

     Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie zyskał kolejny atut, z którego bardzo już cieszy się dyrektorka szkoły Danuta Pączek, a po powrocie z ferii cieszyć się będą uczniowie. Mowa o nowoczesnej pracowni języków obcych, składającej się z 24 stanowisk dla uczniów i stanowiska lektora (nauczyciela). 24 stycznia 2007 roku pracownicy Firmy "Bold" z Jeleniej Góry zamontowali wszystkie urządzenia i pracownia jest gotowa do przyjęcia pierwszych grup uczniów.
     Będą z niej korzystać uczniowie wszystkich szkół, wchodzący w skład Zespołu, tj. gimnazjaliści, uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i liceum uzupełniającego. To w sumie ponad 350 osób, dla których zaplanowano 37 godzin zajęć języka niemieckiego z panią Dorotą Kłósek oraz 62 godziny języka angielskiego z nauczycielkami - paniami: Katarzyną Sutor oraz Marzeną Pajor.

    - Bardzo się z tej pracowni cieszę. W związku z utworzeniem szatni przy sali gimnastycznej szkoła uzyskała jedno dodatkowe pomieszczenie, które mogliśmy przeznaczyć na pracownie języków obcych. Dzięki zabiegom Wójta Gminy Jerzego Błoniarza udało się nam w październiku 2006 roku pozyskać grant w Ministerstwie Edukacji Narodowej w wysokości 15 tys. zł na zbudowanie takiej właśnie, nowoczesnej pracowni. Dołożyliśmy trochę środków własnych i kosztem prawie 17 tys. zł uruchamiamy to językowe laboratorium - opowiada dyrektorka szkoły Danuta Pączek.

   Piękne meble (w tym wyścielane, specjalne krzesła dla uczniów), nowoczesne urządzenia do sterowania, możliwość podłączenia dowolnego źródła sygnału audio, sprzęt odtwarzająco - nagrywający, słuchawki z mikrofonami na każdym stanowisku, możliwość poruszania się lektora po sali, konwersacji z dowolnym uczniem, 5 lat gwarancji na moduł główny - to tylko niektóre atuty tej pracowni, na którą jeleniogórska firma od września 2005 roku posiada certyfikat CE.
   

Pracownia języków obcych w ZS w Żegocinie. Pracownia języków obcych w ZS w Żegocinie.
Dwa z elementów pracowni - klawiatura membranowa
i wieża odtwarzająco - nagrywająca.
Jako pierwsi wypróbowali funkcjonowanie pracowni
Wójt Jerzy Błoniarz i Dyrektorka ZS Danuta Pączek.

[wstecz]