W CZWARTĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI KSIĘDZA ANTONIEGO PORĘBY

IV. rocznica śmierci ks. prałata Antoniego Poręby. IV. rocznica śmierci ks. prałata Antoniego Poręby.

    23 stycznia 2007 roku minęła czwarta rocznica śmierci ks. prałata Antoniego Poręby, przez ponad dwadzieścia lat proboszcza żegocińskiej parafii i jednocześnie wielkiego społecznika, działającego m. in. w ruchu spółdzielczości bankowej oraz Stowarzyszeniu Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie. W czwartą rocznicę Jego śmierci modlono się za Jego duszę zarówno w Żegocinie, jak i w rodzinnej Ptaszkowej, dokąd 28 stycznia udała się reprezentacja żegocińskich parafian. Byli wśród nich m. in. nauczyciele (to z ich intencji mszę świętą w zabytkowym kościele odprawił za duszę ŚP. Ks. Antoniego Poręby ks. proboszcz Józef Kmak), strażacy, radni, delegaci żegocińskich stowarzyszeń oraz część pozostałych parafian.

IV. rocznica śmierci ks. prałata Antoniego Poręby. IV. rocznica śmierci ks. prałata Antoniego Poręby.

   Przed rozpoczęciem mszy świętej o godz. 14, parafianie z Żegociny udali się na cmentarz, gdzie pomodlili się przed grobem zmarłego kapłana oraz złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Potem poszli do kościoła na nabożeństwo, odprawiane w intencji Zmarłego przez księdza proboszcza Józefa Kmaka. - Witam serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i naszym kościele przedstawicieli tamtejszej parafii, którzy czczą pamięć o swoim byłym proboszczu. Przybyli, by pokazać swoją wdzięczność - powiedział proboszcz Parafii w Ptaszkowej i odprawił mszę świętą, która zakończono kolędową adoracją przy żłóbku. Grała orkiestra dęta, śpiewał chór, kolędowały także zespoły dziecięce.
    Już od kilku dni w żegocińskim kościele parafialnym, jak również w Rozdzielu, odprawiane były mszę święte w intencji ks. prałata Antoniego Poręby. Zamówili je wdzięczni swojemu poprzedniemu proboszczowi parafianie, społeczności szkolne, organizacje, w których działał nieodżałowany ks. proboszcz Antoni Poręba.

TAKIM POZOSTANIESZ W NASZEJ PAMIĘCI >>>

[wstecz]