ROZDZIELSKIE ZESPOŁY CHARYTATYWNIE

XIV. Integracyjny Bal Fundacji "Prometeusz". XIV. Integracyjny Bal Fundacji "Prometeusz".

     Dnia 4 lutego 2007 r. na zaproszenie Fundacji "Prometeusz" Pro Publico Bono zespół "Grosik" i "Rozdzielskie Nutki" po raz kolejny wzięły udział w XIV Integracyjnym Balu dla 2000 Dzieci w Hali "Wisły" w Krakowie. Na bal co roku zapraszane są dzieci w różny sposób pokrzywdzone przez los. Gościem specjalnym imprezy była w tym roku Miss Polonia 2006  Marzena Cieślik, która poprowadziła liczne sportowe, zręcznościowe i taneczne konkursy.
    Razem z dziećmi bawiło się na estradzie kilka zespołów, m. in. rodzinna kapela Bugajskich z Kęt, kapela "Andrusy", Artyści Niepełnosprawni "Bąbelki" z Gnojna, "Mali krakowiacy" i zespół "Złoty Róg". Wśród wykonawców był także Zespół Dziecięcy "Rozdzielskie Nutki" działający przy Zespole Szkół w Rozdzielu i Zespół "Grosik". Najpierw na estradzie pojawił się "Grosik", który swoimi piosenkami regionalnymi i gwarowymi monologami przez kilkadziesiąt minut bawił publiczność. Później przed licznie zgromadzoną widownią wystąpił zespół wokalny "Rozdzielskie Nutki". Dziewczynki śpiewały piosenki z repertuaru "Arki Noego" oraz inne, w tym turystyczne. Całą imprezę prowadził Marek Pyś - dyrektor Teatru "Mobile".
     Podczas imprezy Fundacja "Prometeusz" jak zwykle uhonorowała swoich darczyńców złotymi medalami "Serce za Serce" i statuetkami "Orła Białego". Tę ostatnią otrzymał prof. zw. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, rektor Politechniki Krakowskiej.
     Rozdzielskie zespoły uczestniczyły w tej imprezie już po raz kolejny. Występ był całkowicie charytatywny, a Fundacja zapewniła przewozy i poczęstunek. Wykonawcy otrzymali jednak bogate paczki od św. Mikołaja.

XIV. Integracyjny Bal Fundacji "Prometeusz". XIV. Integracyjny Bal Fundacji "Prometeusz".
Rozdzielski "Grosik" podczas XIV Balu Charytatywnego Fundacji "Prometeusz".

[wstecz]