VI. TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZˇT KLAS VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - ŁˇKTA GÓRNA 9.III.2007

Mecz PSP Ł±kta Górna (czerwone stroje) - PSP Rozdziele.

      W VI. Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcz±t Klas VI Szkół Podstawowych o Nagrody Wójta Gminy  w Żegocinie triumfowała reprezentacja PSP nr 5 w Bochni, która w decyduj±cym o pierwszym miejscu meczu tylko jedn± bramk± pokonała drużynę gospodarzy (8 : 7) - czyli PSP w Ł±kcie Górnej. Miejsce trzecie wywalczyła reprezentacja PSP w Rozdzielu. W zawodach, które rozegrano 9 marca 2007 roku w sali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ł±kcie Górnej,  wzięło udział sze¶ć zespołów, które rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym".

Rozpoczęcie turnieju.

Sędzia zawodów - Wojciech Wrona.
Powitanie uczestników turnieju przez Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza. Wszystkie mecze turnieju sędziował pan Wojciech Wrona - nauczyciel ZS w Żegocinie.
Mecz Ł±kta Górna - Nowy Wi¶nicz. Mecz Rozdziele - Bochnia.
W inauguracyjnym meczu gospodynie wygrały z Nowym Wi¶niczem 12 : 2. Zawodniczki PSP w Rozdzielu po zaciętej walce uległy drużynie z Bochni.
 Zawodniczki z Bytomska w walce z drużyn± gospodarzy. Jeden z bardziej wyrównanych pojedynków: Leszczyna - Rozdziele. 
Zawodniczki z Bytomska w walce z drużyn± gospodarzy. Jeden z bardziej wyrównanych pojedynków: Leszczyna - Rozdziele.
Rzut karny w meczu Ł±kta Górna - Rozdziele wykonała Magda Kępa. W tym meczu Leszczyna wygrała z Nowym Wi¶niczem.
Rzut karny w meczu Ł±kta Górna - Rozdziele wykonała Magda Kępa. W tym meczu Leszczyna wygrała z Nowym Wi¶niczem tylko jedn± bramk± 6 : 5.
Najlepszy mecz turnieju: PSP nr 5 Bochnia - PSP Ł±kta Górna. Gło¶no dopingowana drużyna gospodarzy atakuje bramkę rywalek z Bochni.
Najlepszy mecz turnieju: PSP nr 5 Bochnia - PSP Ł±kta Górna. Gło¶no dopingowana drużyna gospodarzy atakuje bramkę rywalek z Bochni.

   - Poziom gry w tym turnieju był bardzo zróżnicowany. Drużyny z Bochni i Ł±kty Górnej zdominowały zawody. Pojedynek obu tych drużyn był wyrównany i bardzo zacięty. Było niestety dużo fauli, ale wynikały one nie z brutalno¶ci, lecz z zacięto¶ci w sportowej walce. Drużyna z Ł±kty nie ustępowała ekipie z Bochni, do której tym razem u¶miechnęło się szczę¶cie - powiedział po turnieju sędzia zawodów - pan Wojciech Wrona. O zacięto¶ci meczów ¶wiadczy także fakt, że w czasie imprezy pielęgniarka - pani Małgorzata Kępa, musiała udzielać pomocy zawodniczkom aż około 20 razy.

Puchar wręczył zwycięskiej drużynie Wójt Jerzy Błoniarz. Puchar, nagrodę i dyplom obebrała także kapitan drużyny gospodarzy.
Puchar wręczył zwycięskiej drużynie Wójt Jerzy Błoniarz. Puchar, nagrodę i dyplom odebrała także kapitan drużyny gospodarzy.

    Po ostatnim meczu zawodów drużyny stanęły na zbiórce. Ponownie przemówił Wójt Gminy Jerzy Błoniarz oraz Dyrektor ZS w Ł±kcie Górnej Jan Rosiek. Najpierw podziękowali organizatorowi imprezy - panu Henrykowi Wronie (otrzymał dyplom z podziękowaniami), a potem wręczali kapitanom drużyn puchary za trzy pierwsze miejsca, wszystkim nagrody (piłki ręczne) i dyplomy. Specjaln± statuetkę i tytuł "króla strzelców" imprezy otrzymała zawodniczka z drużyny PSP w Leszczynie Agnieszka Lalecka.

Zwycięska drużyna z pucharem Wójta Gminy w Żegocinie. Tytuł :króla strzelców" dla Agnieszki Laleckiej.

Zwycięska drużyna z pucharem Wójta Gminy w Żegocinie.

Tytuł "króla strzelców" dla Agnieszki Laleckiej z PSP w Leszczynie.

      Tradycyjnie już organizatorem tych zawodów jest pan Henryk Wrona i prowadzony przez niego UKS "Dwór" Ł±kta Górna.
- Do udziału w turnieju zaprosili¶my 12 drużyn, ale z zaproszenia skorzystało jedynie 6 szkół. Jest nam przykro, że nie wszystkie zaproszone szkoły zechciały do nas przyjechać. Cieszymy się z udziału sportowej klasy z Bochni, która grała bardzo dobrze i wygrała te zawody. bardzo ładnie zagrała też nasza drużyna. W meczu z Bochni± była niesamowita walka, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Raz prowadziła Bochnia, raz my, ale ostatecznie w końcówce meczu bardziej wytrzymały i dojrzały okazał się zespół z Bochni. Cieszę się ze wsparcia sponsorów: Wójta Gminy - fundatora nagród, pana dyrektora, który finansuje wyżywienie, panów Piotra Krawczyka i Edwarda Mecha. Dopomógł nam także sklepik szkolny. Taka impreza kosztuje około 1 tysi±ca złotych. Okazja do rewanżów będzie za tydzień, gdy spotkamy się na podobnym turnieju w Leszczynie.

Puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów. Wójt Jerzy Błoniarz składa podziękowanie panu Henrykowi Wronie.
Puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów. Wójt Jerzy Błoniarz składa podziękowanie panu Henrykowi  Wronie.

WYNIKI:

 • Nowy Wi¶nicz - Ł±kta Górna 2 : 12

 • Bytomsko - Leszczyna 2 : 14

 • Leszczyna - Rozdziele 7 : 10

 • Nowy Wi¶nicz - Rozdziele 0 : 5

 • Ł±kta Górna - Leszczyna  9 : 4

 • Leszczyna - Bochnia 3 : 14

 • Nowy Wi¶nicz - Leszczyna 5 : 6

 • Bytomsko - Rozdziele  2 : 15.

 • Bochnia - Rozdziele 13 : 6

 • Nowy Wi¶nicz - Bochnia 1 : 11

 • Ł±kta Górna - Bytomsko 14 : 1

 • Bytomsko - Bochnia 1 : 9

 • Nowy Wi¶nicz - Bytomsko 5 : 1

 • Ł±kta Górna - Rozdziele 12 : 3

 • Ł±kta Górna - Bochnia  7 : 8

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

I. miejsce - PSP nr 5 Bochnia

II. miejsce - PSP Ł±kta Górna III. miejsce - PSP Rozdziele
I. miejsce - PSP nr 5 Bochnia II. miejsce - PSP Ł±kta Górna III. miejsce - PSP Rozdziele
IV. miejsce - PSP Leszczyna V. miejsce - PSP Nowy Wi¶nicz VI. miejsce - PSP Bytomsko
IV. miejsce - PSP Leszczyna V. miejsce - PSP Nowy Wi¶nicz VI. miejsce - PSP Bytomsko
Podstawowy skład zwycięskiej drużyny: Barbara Paszkot, Marta Kubala, Agnieszka Przeklasa, Patrycja Tabor, Klaudia Onysz, Karolina Dziedzic. Trener: Dariusz Marszałek.

Foto: M.Wrona, T.Olszewski

[wstecz]