Z INTENCJI KSIĘDZA PROBOSZCZA

Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie. Zespół "Oaza" z Parafii w Żegocinie.
Mini koncert Orkiestry Dętej CKSiT po niedzielnej sumie. Zespół "Oaza" podczas niedzielnej mszy świętej.

   Z intencji księdza proboszcza Leszka Dudziaka niedzielna suma w dniu 15 kwietnia 2007 roku, odprawiona została za wszystkich, bez istnienia których trudno wyobrazić sobie działalność żegocińskiej parafii tj. organisty, gospodyń, kościelnego, zespołu "Oaza" i Orkiestry Dętej w Żegocinie. Zespół, prowadzony przez panią Annę Rogala oraz orkiestra, dyrygowana przez pana Mieczysława Kędrę, uświetniły przedpołudniowe nabożeństwo. - Kto śpiewa, dwa razy się modli". Kto gra - to nie wiem ile razy, ale dziękujemy dziś zarówno tym z pierwszego, jak również drugiego szeregu, którzy pomagają w życiu duchowym i materialnym parafii - mówił podczas mszy świętej ks. Leszek Dudziak. W intencji wspomnianych osób modlili się także wierni zebrani w  żegocińskim kościele.

Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie. Zespół "Oaza" z Parafii w Żegocinie.

   Zespół "Oaza" działa przy żegocińskiej parafii już 17 lat. Założyła go i prowadzi do dziś nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żegocinie pani Anna Rogala. - Obecnie zespół liczy 20 dziewcząt w wieku od 9 do 17 lat. Przygotowujemy oprawy do różnych nabożeństw oraz uroczystości religijnych i świeckich. Za dwa tygodnie będziemy śpiewać np. na ślubie, a 1 maja na spotkaniu artystycznym poświęconym rodzinie Juszczyków - poinformowała założycielka tej grupy artystycznej, która swoim śpiewem o tylu już lat uświetnia nie tylko kościelne nabożeństwa.
    Wprawdzie historia orkiestry dętej w Żegocinie jest znacznie dłuższa, bo została ona założona w latach sześćdziesiątych przy Gminnej Spółdzielni "SCh" w Żegocinie i grała później jako orkiestra strażacka, ale obecna orkiestra, to zupełnie inny zespół - reaktywowany przez pana Mieczysława Kadrę przy CKSiT w Żegocinie i uświetniający nie tylko uroczystości religijne, ale także świeckie. - Obecnie orkiestra liczy 32 osoby. Jest także 23 młodych adeptów uczących się grać. Przygotowujemy się teraz na przegląd, który odbędzie się 20 maja w Nowym Wiśniczu. Staraniem Wójta Gminy i moim udało się zakupić ze środków Ministerstwa Kultury komplety strojów letnich i zimowych dla orkiestry oraz cześć instrumentów (puzony). Teraz staramy się o środki na dalsze instrumenty, głownie saksofony - tak powiedział po zakończeniu krótkiego koncertu przed kościołem dyrygent i jednocześnie kierownik żegocińskiej orkiestry.

Orkiestra Dęta CKSiT w Żegocinie. Zespół "Oaza" z Parafii w Żegocinie.

    Msza święta w intencji zespołów ozdabiających nabożeństwa kościelne oraz organisty, kościelnego i plebańskich gospodyń była nie tylko osobistą formą podziękowania ze strony proboszcza, ale  znakomitym sposobem na pokazanie parafianom, jak ważne i potrzebne są to osoby w życiu tutejszej parafialnej społeczności.

[wstecz]