PATRONALNE ŚWIĘTO CARITAS

Patronalne Święto Caritas. Patronalne Święto Caritas.

   16 kwietnia 2007 r. w Szkole Podstawowej im .św. Mikołaja w Bytomsku, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. O godzinie 15. 00 została odprawiona Msza święta. Okazją ku temu było Święto Miłosierdzia Bożego, które jest patronalnym świętem Caritas oraz dzień szczególnej modlitewnej pamięci o Janie Pawle II (16-ty dzień każdego miesiąca). Stąd Msza św. została odprawiona w intencji rychłej kanonizacji Jana Pawła II oraz o ducha miłości ofiarnej dla członków Szkolnego Koła Caritas, całej społeczności szkolnej i rodziców.

Patronalne Święto Caritas. Patronalne Święto Caritas.

    Celebrans - ks. Proboszcz Leszek Dudziak - asystent kościelny Szkolnego Koła Caritas - w homilii podkreślił, że jest to wydarzenie historyczne, gdyż po raz pierwszy w murach tej szkoły sprawowana jest Eucharystia. W słowie skierowanym do uczestników przybliżył pojęcie miłości ofiarnej objawiającej się w prostych, codziennych gestach życzliwości, pomocy, dzielenia się tym co mamy, szacunku wobec starszych. Ksiądz Proboszcz odwołał się przy tym do życia św. Siostry Faustyny - Apostołki Miłosierdzia Bożego oraz św. Mikołaja - patrona szkoły. Święci Ci są dla nas przykładem życia duchem miłości ofiarnej. Żywo w pamięci mamy też postać Ojca św. Jana Pawła II, który całym swym życiem był Sługą Miłosierdzia Bożego. W oprawę liturgiczną Mszy św. włączyli się członkowie Szkolnego Koła Caritas. We Mszy św. uczestniczyła cała społeczność szkolna, rodzice, dziadkowie, a nawet mieszkańcy wsi nie związani ze szkołą.

Patronalne Święto Caritas. Patronalne Święto Caritas.

    W najbliższym czasie Szkolne koła Caritas planuje pielgrzymkę do Lipnicy Murowanej, której celem będzie m.in. zapoznanie się z życiem i działalnością świętych i błogosławionych związanych z ziemią lipnicką oraz zwiedzanie zabytków sakralnych. W czerwcu planowany jest wyjazd do Zabawy na diecezjalne spotkanie Szkolnych Kół Caritas, w trakcie którego uczniowie otrzymają legitymacje członkowskie.

Opracowanie: TM i BM.

[wstecz]