W PODZIĘCE ZA DAR ŻYCIA

Matki dają naszemu duchowi ciepło, a ojcowie - światło.
                                                                  Jean Paul Sartre

Dzień Matki - Łąkta Górna 2007.

    W dniu 26 maja 2007 r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Łąkcie Górnej zaprosiły swoich rodziców na uroczystą majówkę do Kościoła Parafialnego. Mszę Świętą w intencji mam celebrował ks. proboszcz Stanisław Szczygieł. W tym szczególnym dniu dzieci wraz z rodzicami uczciły Patronkę miejscowego kościoła - Matkę Boską Nieustającej Pomocy.

   

 Mama Kubusia Kępy zaśpiewała psalm.  Dzieci z bukietem kwiatów dla Matki Bożej.
Mama Kubusia Kępy zaśpiewała psalm. Dzieci z bukietem kwiatów dla Matki Bożej.

    Śpiewem psalmu "Maryjo tyś chlubą Ludu Bożego" w wykonaniu pani Anny Kępa - mamy Jakuba i złożeniem kwiatów przez przedszkolaków przed obrazem Matki Boskiej. Słowami piosenek z repertuaru "Arki Noego", recytacją wierszy dzieci wyraziły swoje uczucia, podziękowania za dar życia.

 "Dziekuję Ci mamo za to, że żyję" - Kasia, Wiktor i Kacper. Wiersz o tacie recytował Hubert.
"Dziekuję Ci mamo za to, że żyję" - Kasia, Wiktor i Kacper. Wiersz o tacie recytował Hubert.
 "Weź mnie, weź mnie na ręce i nie potrzeba nic więcej"  "Weź mnie, weź mnie na ręce i nie potrzeba nic więcej"
"Weź mnie, weź mnie na ręce i nie potrzeba nic więcej" - w wykonaniu przedszkolaków.

     Szczególnie wymowne były słowa piosenki "moje serce już dawno bije, dziękuję Ci za to, że żyję", która zaśpiewały najmłodsze przedszkolaki - Kasia, Kacper i Wiktor. Treści zawarte w montażu słowno - muzycznym, dostarczyły wiele wzruszeń szczególnie tym rodzicom, którzy pożegnali już swoje mamy w drodze do wieczności.
    Na zakończenie programu dzieci prosiły swoich rodziców słowami piosenki: "Weź mnie, weź mnie na ręce i nie potrzeba nic więcej. Wracaj, wracaj do domu, przytul mnie, nie siedź w pracy cały dzień. Na kolana wskoczę Tobie, już doczekać się nie mogę" - szczególnie wymownie w dzisiejszych, "zabieganych" czasach. Zaraz po tym dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki - obrazki z motywem serca.

Uczestnicy majowego spotkania dzieci i mam w łąkieckim kościele. Uczestnicy majowego spotkania dzieci i mam w łąkieckim kościele.
Uczestnicy majowego spotkania dzieci i mam w łąkieckim kościele. Uczestnicy majowego spotkania dzieci i mam w łąkieckim kościele.

    Ksiądz proboszcz Stanisław Szczygieł pogratulował kadrze pedagogicznej przedszkola za ciekawy pomysł obchodzenia tego szczególnego dnia i zachęcił do kontynuowania tej formy świętowania Dnia Matki w przyszłości.

[wstecz]