MATLĘGOWIE GÓRĄ

Rodzinny Turniej Piłki Nożnej "Ojciec - Syn" Rodzinny Turniej Piłki Nożnej "Ojciec - Syn"

     Z okazji Dnia Dziecka na stadionie MOSiR rozegrano 31 maja 2007 r. Rodzinny Turniej Piłki Nożnej "Ojciec - Syn". Te dosyć oryginalne zawody, które wymyślili panowie Roman Kukla oraz Mariusz Krupa (trenerzy sekcji piłki nożnej MOSiR roczników 96 i młodsi), polegały na rozegraniu turnieju piłkarskiego, w którym każdą drużynę stanowiła dwójka zawodników - ojciec i jego syn z rocznika 1996 lub młodszy.
    Turniej cieszył się dużą popularnością, o czym świadczy fakt, że zgłosiło się aż 22 zespoły i organizatorzy musieli przeprowadzić eliminacje. W głównym turnieju wzięło udział 16 zespołów, które podzielono na cztery grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy przeszły do fazy pucharowej.
   Jerzy Matlęga i jego syn Michał z Bytomska grali w grupie D. Bez problemu dostali się do  ćwierćfinału, w którym pokonali Rodzinę Filipków 5 : 2. W półfinale wygrali 4 : 1 z Rodziną Góreckich i w ten sposób dotarli do finału, w którym wygrali 8 : 5 z rodziną Krupów.
     Zwycięski team otrzymał z rąk Dyrektora MOSiR pani Sabiny Bajda okazały Puchar. Osiem najlepszych zespołów otrzymało pamiątkowe dyplomy. Po zakończeniu emocji sportowych uczestnicy otrzymali słodycze i lody i mile spędzili czas przy wspólnym ognisku. Jest nadzieja na to, że będą to cykliczne zawody.
    Serdecznie gratulujemy Rodzinie Matlęgów, mając nadzieję na to, że może i w Żegocinie zostaną rozegrane podobne zawody, także z udziałem mam i córek, choć oczywiście w innych konkurencjach (np. kometka, siatkówka plażowa, tenis ziemny itp.)

Rodzinny Turniej Piłki Nożnej "Ojciec - Syn" Rodzinny Turniej Piłki Nożnej "Ojciec - Syn"
Rodzinny Turniej Piłki Nożnej "Ojciec - Syn"  Rodzinny Turniej Piłki Nożnej "Ojciec - Syn".

Wykorzystano materiały serwisów: www.bochnianin.pl, www.mojabochnia.pl i www.mosir.bochnia.pl

[wstecz]