GMINNY TURNIEJ PIŁKARSKI

 Gminny Turniej Piłkarski. Gminny Turniej Piłkarski.

    W dniu 25 maja 2007 r. na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Żegocinie rozegrano Gminny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Żegocina. Organizatorami tego turnieju byli Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" oraz Klub Sportowy "Beskid" Żegocina. W imprezie wzięły udział cztery zespoły: z Bytomska, Ł±kty Górnej, Rozdziela i Żegociny.
    Celem tego turnieju było promowanie piłki nożnej jak również poszukiwanie talentów piłkarskich w¶ród chłopców z rocznika 1993 i młodsi ( I kl. gimnazjum, VI i V klasa szkoły podstawowej) oraz nabór do nowo powstałej sekcji trampkarzy starszych przy klubie sportowym "Beskid" Żegocina. Zawody otworzyła dyrektor Zespołu Szkół pani Danuta P±czek.
     Drużyna złożona była z 6 zawodników w polu + bramkarz i grano systemem "każdy z każdym" dwa razy 15 minut. Wszystkie mecze sędziował pan Piotr Bukowiec. Stały one na na dobrym poziomie i były wyrównane, mimo iż pogoda była bardzo trudna ze względu na olbrzymi upał. - Turniej pokazał, że talentów piłkarskich w naszej gminie nie brakuje - podsumował krótko zawody jeden ze współorganizatorów imprezy pan Wojciech Wrona.
     Na zakończenie zawodów przybyli: Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz oraz prezes KS "Beskid" Żegocina Lesław Oleksy. Pan Wójt podkre¶lił w przemówieniu, że wielu spo¶ród dzisiejszych uczestników rozgrywek z pewno¶ci± wyro¶nie na bardzo dobrych zawodników seniorów,  a nowo powstałej sekcji ufundował oryginaln± piłkę. Drużyny otrzymały puchary i medale. Natomiast Prezes "Beskidu" zaprosił wszystkich uczestników rozgrywek na lody.
    Na koniec spotkania na boisku piłkarskim przy żegocińskiej szkole pan Wojciech Wrona ogłosił, iż nowa sekcja trampkarzy przy klubie sportowym "Beskid" Żegocina zaczyna treningi od czerwca tego roku, a zajęcia będ± odbywać się w poniedziałki i ¶rody od 17:00 do 19:00 na stadionie "Beskidu". Wielu uczestników tego turnieju zgłosiło chęć gry w nowo utworzonej sekcji piłkarskiej, a nabór trwać będzie nadal do końca lipca 2007 roku.

Gminny Turniej Piłkarski. Gminny Turniej Piłkarski.

Wyniki:
Rozdziele - Bytomsko 1:0 (bramka Sajdak D.)
Ł±kta Górna - Żegocina 2:3 (Piech K., Zyznawski M. dla Ł±kty oraz Piwowarczyk J. P±czek K., Pytel D. dla Żegociny)
Rozdziele - Ł±kta Górna 0:4 (Mróz G., Wolak R., Zyznawski M., Mech S.).
Bytomsko - Żegocina 1:4 (G±siorek D. dla Bytomska oraz Piwowarczyk J., Matl±ga D., P±czek K. -2 dla Żegociny).
Bytomsko - Ł±kta Górna 0:1 (Mech S.)
Rozdziele - Żegocina 0:0.

Końcowa tabela:
1.    Żegocina 7 pkt. 2.    Ł±kta Górna 6 pkt.
Drużyna z Żegociny. Drużyna z Ł±kty Górnej.
3.     Rozdziele 4 pkt. 4.     Bytomsko 0 pkt.
Drużyna z Rozdziela. Drużyna z Bytomska.

    Najlepszym strzelcem turnieju został P±czek Karol z Żegociny (3 bramki), za¶ najlepszym bramkarzem Piszczek Karol z Ł±kty Górnej. 

[wstecz]