CHARYTATYWNIE DLA KRAKOWSKICH DZIECI

"XIV Wielki Integracyjny Festyn dla Dzieci" "XIV Wielki Integracyjny Festyn dla Dzieci"
Publiczność XIV Wielkiego Integracyjnego Festynu". Występ zespołu "Grosik".

   24 czerwca 2007 r. na krakowskim Rynku Głównym odbył się "XIV Wielki Integracyjny Festyn dla Dzieci". Imprezę organizuje za każdym razem Fundacja Prometeusz Pro Publico Bono. O godzinie 12, wraz z hejnałem z Wieży Mariackiej zapłonął przed pomnikiem Adama Mickiewicza znicz, oznajmiając początek radosnej zabawy, w której prócz dzieci uczestniczyli także członkowie ich rodzin. W wielu konkursach na estradzie dzieci mogły się popisać swoimi umiejętnościami artystycznymi, sportowymi i intelektualnymi. Na estradzie na krakowskim rynku wystąpiło kilka zespołów, m. in. "The Postman", grający przeboje Beatlesów, kapele "Złoty Róg" i Bugajskich z Kęt, znany zespół krakowski "Andrusy", niepełnosprawni artyści z Gnojna "Bąbelki", Dziecięca Orkiestra Dęta z Rzeszowa i inni. 
    Wśród wykonawców był także Zespół Dziecięcy "Grosik" z Rozdziela, prowadzony przez panią Annę Zelek. Grupa pojawiła się na estradzie około godziny 17.30. Swoimi piosenkami regionalnymi i gwarowymi monologami przez kilkadziesiąt minut bawiła publiczność. Rozdzielskie zespoły uczestniczą w tej charytatywnej imprezie od kilku już lat. Fundacja zapewniła przewozy, poczęstunek i drobne upominki.
    Przez cały czas trwania tej integracyjnej imprezy odbywały się konkursy dla dzieci, które wygrały m. in. rowery, sprzęt RTV i zabawki. Zadbano także o żołądek milusińskich i ich rodziców, częstując ich grochówką z kuchni polowej. Spragnionych częstowano chłodnymi napojami.
   Podczas imprezy Fundacja "Prometeusz" uhonorowała swoich darczyńców złotymi medalami "Serce za Serce" i statuetkami "Orła Białego".
W imprezie wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Zastępca Prezydenta Krakowa Elżbieta Lęcznarowicz.

"XIV Wielki Integracyjny Festyn dla Dzieci" "XIV Wielki Integracyjny Festyn dla Dzieci"
"Grosik" przed krakowskimi dziećmi. Widownia w czasie występu "Grosika".

[wstecz]