KORT I BASEN LATEM 2007

Kort w Żegocinie. Basen w Żegocinie.

   Kilka ostatnich, bardzo upalnych dni (ponad 35 stopni w cieniu) spowodowało, że wzrosło zainteresowanie żegocińskim basenem. Po kłopotach z jego uruchomieniem, związanych z nieszczelnościami niecki, 17 lipca 2007 r. CKSiT w Żegocinie uruchomiło obiekt. Już w pierwszych godzinach jego funkcjonowania w chłodnej wodzie (basen zasilany jest z górskiego potoku) zażywało tu kąpieli ponad pięćdziesiąt osób. Tak było do samego wieczoru.
    Basen czynny jest codziennie w godzinach 10 - 18. Na szczęście udało się zatrudnić ratownika, który pilnuje, aby na obiekcie było bezpiecznie. Można także pod jego kierunkiem uczyć się pływać. Dysponent obiektu - CKSiT - ustaliło ceny biletów wstępu. Zależą one od wieku i dnia. Od poniedziałku do piątku - dorośli zapłacą 6 złotych, dzieci 4 zł. Weekendy są droższe - dorośli 7, dzieci 5 złoty. Niestety nie dojdzie do uruchomienia drugiego basenu w gminie. Obiekt w Łąkcie Górnej, choć po remoncie nie posiada jeszcze wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia. Nie udało się także zatrudnić drugiego ratownika, z czym - jak wiadomo - są kłopoty w całym kraju.
    Jest także jedna dobra informacja. W kręgach samorządowych Gminy Żegocina zaczyna się rozmawiać o planach budowy w Żegocinie krytej pływalni. W tej chwili trudno coś bliższego na ten temat powiedzieć, bo to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, a w budżecie gminy nie ma na ten cel środków. Ale ważne jest to, że narodził się taki pomysł i pewne szanse na jego realizacje są.
     W te upalne dni trudno jest natomiast w skwarze dnia korzystać z innego żegocińskiego obiektu rekreacyjnego - kortu tenisowego. Ale w godzinach wieczornych jest to już możliwe (obiekt posiada oświetlenie). Zmieniła się nieco sytuacja z tym obiektem. Po niezbyt udanych działaniach związanych z gospodarowaniem tym obiektem przez jeden z żegocińskich klubów sportowych, Wójt Gminy zdecydował przekazać obiekt Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie. Nowy dysponent wykonał prace porządkowe i z kortu można już korzystać. Na obiekt można wejść po uprzednim umówienie się z dysponentem kortu (osobiście w recepcji CKSiT lub telefonicznie - 014 6132036, 014 6132563, 08863323316) i opłaceniu biletu wstępu - 15 zł za 1 godzinę.

PIERWSZY DZIEŃ FUNKCJONOWANIA BASENU KĄPIELOWEGO W ŻEGOCINIE
Na basenie w Żegocinie. 17.07.2007. Na basenie w Żegocinie. 17.07.2007.
Na basenie w Żegocinie. 17.07.2007. Na basenie w Żegocinie. 17.07.2007.
 Na basenie w Żegocinie. 17.07.2007. Na basenie w Żegocinie. 17.07.2007.

[wstecz]