POLSKA BIEGA - BYTOMSKO BIEGA

Bieg Jesienny - "Polska Biega" 2007. Bieg Jesienny - "Polska Biega" 2007.

     W dniu 26 września 2007 roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja w Bytomsku, jako jedyna w powiecie bocheńskim, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Gazety Wyborczej", TVP "Sport" i Radia "Zet" pod nazwą "Polska Biega". W tegorocznym "Biegu Jesiennym" w 398 polskich miejscowościach, w Małopolsce tylko w 23.
     Punktualnie o godzinie dziewiątej wszyscy uczniowie klas I - VI zebrali się przed budynkiem szkoły. Nauczycielka wychowania fizycznego - ani Katarzyna Kaszuba - przekazała krótką informację dotyczącą regulaminu oraz celu akcji, a także apel dotyczący bezpieczeństwa w biegach masowych. Następnie, po krótkiej rozgrzewce, uczestnicy biegu pod eskortą żegocińskiej policji udali się na linię startu.
    85 uczniów, ubranych w koszulki otrzymane od organizatorów akcji (z logo imprezy, z charakterystycznymi strusiami), biegli w trzech grupach wiekowych: klasy I - II, III - IV, V-VI. Każda grupa wiekowa pokonywała inny dystans. Klasy I - II przebiegły około 200 m, III - IV około 800 m, a najstarsi z klas V - VI ok 150 m.
    Impreza miała na celu nie wyłonienie zwycięzcy, lecz sam fakt przebiegnięcia określonego dystansu.

Bieg Jesienny - "Polska Biega" 2007. Bieg Jesienny - "Polska Biega" 2007.
Bieg Jesienny - "Polska Biega" 2007. Bieg Jesienny - "Polska Biega" 2007.

    Po zakończeniu biegu jego uczestnicy (praktycznie wszyscy uczniowie) zebrali się w świetlicy szkolnej, gdzie sierż. szt. Zbigniew Pławecki oraz sierż. Marcin Daniec przeprowadzili z uczniami bytomskiej podstawówki pogadankę na temat poruszania się po drogach publicznych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożeń cywilizacyjnych. Największą atrakcją okazała się jednak prezentacja ekwipunku Panów Policjantów oraz możliwość obejrzenia policyjnego samochodu.

Tekst i foto: K. Kaszuba.

[wstecz]