KOMPUTER DLA ŻEGOCIŃSKIEJ POLICJI

Posterunek Policji w Żegocinie. Przekazanie komputera dla Posterunku Policji w Żegocinie.

     Poprzedni Kierownik Posterunku Policji w Żegocinie asp. szt. Krzysztof Kluba podczas jednej z sesji Rady Gminy zwrócił się z prośbą o pomoc w wyposażeniu tutejszego Posterunku Policji w niezbędny sprzęt komputerowy. Wójt Gminy obiecał pomoc i słowa dotrzymał. Poprosił o pomoc  Krakowski Bank Spółdzielczy, który zestaw komputerowy o wartości 2 tys. zł przekazał do Urzędu Gminy, a ten z kolei przekazał go bezpłatnie Posterunkowi Policji.
     Zestaw komputerowy, składający się z jednostki centralnej ora monitora LCD, dotarł do Żegociny już w marcu 2007 roku. Skromna uroczystość przekazania sprzętu odbyła się dopiero wtedy, gdy do Żegociny mogły przybyć władze Krakowskiego Banku Spółdzielczego w osobach Prezesa Zarządu mgr inż. Zbigniewa Bodziocha, Zastępcy Przewodniczącego Rady Nadzorczej - pana Jerzego Skrobota. Towarzyszył im dyrektor Oddziału Bocheńskiego KBS - pan Jan Styczeń. Przybył także Komendant Powiatowy Policji w Bochni mł. insp. mgr inż. Marek Rudnik. Rolę gospodarza spotkania, które miało miejsce 20 września 2007 r. w budynku Posterunku Policji w Żegocinie, pełnili Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz. Obecny był także Kierownik Posterunku Policji w Żegocinie sierż. szt. Zbigniew Pławecki.
     - Chciałem szczerze podziękować za ten gest związany z przekazaniem tego sprzętu komputerowego. Nie ukrywam, ze każda pomoc dla policji jest bardzo ważna. Ta jest szczególnie ważna, bo usprawni bardzo jej pracę - powiedział podczas tego spotkania Komendant Powiatowy Policji w Bochni mł. insp. mgr inż. Marek Rudnik.
     Policja kieruje do samorządu wiele próśb o pomoc. Ostatnio poprosiła także o wsparcie finansowe przy zakupie samochodu. Wójt i Rada Gminy także w tej sprawie postanowili pomóc i wkrótce nowy policyjny samochód, zakupiony ze środków policji wspartych samorzadowymi, zaparkuje przy żegocińskim posterunku policji. - Tutejszym policjantom brakuje jeszcze dobrej drukarki, trzeba będzie także wymienić okna w budynku. Ale udzielanie takiej pomocy,  to był jeden z warunków reaktywowania tego posterunku. Dlatego samorząd stara się, na ile tylko go stać, tej pomocy udzielać.

Przekazanie komputera dla Posterunku Policji w Żegocinie.  Przekazanie komputera dla Posterunku Policji w Żegocinie.

     Goście z Krakowa interesowali się historią tego posterunku i obsadą kadrową oraz zasadami prowadzenia służby. Podobał im się przytulny wystrój pomieszczeń. Jest on wynikiem remontu i modernizacji dokonanej przed ponownym wprowadzeniem się tu załogi posterunku, która nie pracuje niestety jeszcze w pełnej obsadzie kadrowej. Podczas lipcowego spotkania w Urzędzie Gminy Wójt i Przewodniczący Rady Gminy wysoko ocenili działalność tutejszych policjantów, bowiem rzetelne pełnienie przez nich obowiązków pozwala zarówno mieszkańcom, jak i przebywającym tu na wypoczynku gościom czuć się bezpiecznie.

[wstecz]