VII. DZIEŃ PAPIESKI- KONCERT "OAZY" W BOCHNI

Koncert "Oazy" w Bochni.

   Wiele słów uznania usłyszała pani Anna Rogala - założycielka i kierowniczka Grupy Wokalno - Instrumentalnej "Oaza" z Parafii w Żegocinie - po zakończeniu występu w sali Klubu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni. Jej grupa zaprezentowała tam w dniu 15 października 2007 roku program "Wieczór Wspomnień - Papież Jan Paweł II". Montaż słowno - muzyczny grupy "Oaza" był jednym z elementów obchodów Dnia Papieskiego w Bochni.

FOTOREPORTAŻ
Koncert "Oazy" w Bochni. Koncert "Oazy" w Bochni.
Koncert "Oazy" w Bochni. Koncert "Oazy" w Bochni.
Koncert "Oazy" w Bochni. Koncert "Oazy" w Bochni.
Koncert "Oazy" w Bochni. Koncert "Oazy" w Bochni.
Koncert "Oazy" w Bochni. Koncert "Oazy" w Bochni.

     Zgromadzonych w sali klubowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni powitała dyrektorka placówki pani Dorota Rzepka. - W przeżyciu tego wyjątkowego wieczoru wspomnień i refleksji o Ojcu Świętym Janie Pawle II pomoże nam Zespół Wokalno - Instrumentalny "Oaza" z Parafii w Żegocinie, który od 17 lat działa w Parafii Świętego Mikołaja w Żegocinie, a prowadzi pani Anna Rogala - powiedziała  pani dyrektor, po czym zaprosiła zebranych do wysłuchania i oglądnięcia prezentacji żegocińskiej grupy.
     Za chwilę rozległy się odtworzone archiwalne słowa sprzed 29 lat, oznajmujące o wyborze Karola Wojtyły na papieski tron, po czym jedna z uczennic wygłosiła wiersz F. Wycecha  zaczynający się od słów: "Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi "Habemus Papam" z Rzymu nadchodzi. Klucze Piotrowe dostaje wyniesion nad wszystkie kraje Polak z Krakowa". Wkrótce cały zespół odśpiewał "Barkę", a następnie jedna z narratorek wskazała na cele tego popołudniowego spotkania. - Chcemy wspólnie z Państwem oddać cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu, którego nie ma już wśród nas, a jednocześnie podziękować Mu za 26 lat pontyfikatu przepełnionego miłością i nadzieją na lepsze jutro".
    Przez kolejne 60 minut młodzi członkowie zespołu wraz z ich kierowniczką śpiewali pieśni, cytowali fragmenty papieskich wypowiedzi, recytowali refleksyjne wiersze. Nawiązali także do obchodzonego właśnie VII Dnia Papieskiego. - Nieustannie pamiętamy o Tobie umiłowany Ojcze Święty i nigdy nie zapomnimy Twojej Osoby, Twojego pontyfikatu i tego wszystkiego , co zrobiłeś dla zbawienia człowieka, dla Polski, dla każdego z nas z osobna - zapewniała narratorka.
    Swój koncert "Oaza" zakończyła odśpiewaniem pieśni "Kochamy Cię, dziękujemy Ci". Dopiero po jej zakończeniu rozległy się gorące brawa. Pani Anna Rogala otrzymała od dyrektorki biblioteki bukiet kwiatów, a widzowie pośpieszyli z gratulacjami za udany występ.

[wstecz]