ŚLUBOWANIE I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W ZS W ROZDZIELU

        Oprócz uczniów uroczystość obserwowali nauczyciele i rodzice.
Oprócz uczniów uroczystość obserwowali rodzice. Pani jesień (Ola Banaś) przybyła na uroczystość wraz ze skrzatami. 

     Jedną z ważniejszych szkolnych uroczystości jest pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Właśnie taka uroczystość, w której wzięło udział 10 uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, odbyła się we wtorek 23 października 2007 roku w Zespole Szkół w Rozdzielu.
     Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Angelika Sajdak, powitała zebranych nauczycieli, uczniów oraz zgromadzonych rodziców. Następnie odświętnie ubrani pierwszoklasiści, z granatowymi czapeczkami na głowach - podopieczni mgr Anny Brydniak - przedstawili swój program artystyczny. Do dzieci przybył wówczas "Plastuś" (uczennica klasy IV - Katarzyna Sajdak), który starannie przepytywał uczniów i sprawdzał, czego nauczyli się w ciągu półtoramiesięcznej nauki. Po występach uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.
    Aktu pasowania na ucznia przez symboliczne dotknięcie ramienia specjalnym ołówkiem dokonała dyrektor szkoły pani mgr Alicja Adamczyk - Brózda. Po tej ceremonii skierowała wiele ciepłych słów do bohaterów uroczystości, a rodzicom pogratulowała wspaniałych pociech i życzyła dalszych sukcesów wychowawczych. Z rąk pani dyrektor uczniowie otrzymali również okazałe dyplomy oraz legitymacje szkolne.
    O swoich młodszych kolegach i koleżankach nie zapomnieli także uczniowie klasy drugiej, którzy zaprezentowali swój program artystyczny w postaci cennych rad i przestróg na dalszą edukację Wręczyli im także piękne upominki.
    Z życzeniami i symbolicznymi upominkami dla pierwszoklasistów przybyły także przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Rozdzielu. Bacznie przyglądali się temu, co czeka ich za rok.

Program artystyczny w wykonaniu pierwszoklasistów. Komenda - "Baczność".
Program artystyczny w wykonaniu pierwszoklasistów. Komenda - "Baczność".
Pierwszoklasiści podczas ślubowania. Pasowanie na ucznia.
Ceremonia ślubowania. Pasowanie na ucznia.
  Upominki od starszych kolegów. Pamiatkowa fotografia z rodzicami.
Upominki od starszych kolegów. Pamiatkowa fotografia z rodzicami.

    Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia dzieci zasiadły do poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Było bardzo miło i rodzinnie. Z pewnością dzień ten pozostanie w pamięci jako pełen emocji i wrażeń.

Foto i opracowanie: A.Brydniak

[wstecz]