ŚMIERTELNY WYPADEK W ŁĄKCIE GÓRNEJ

 Wypadek drogowy w Łąkcie Górnej.

  19 października około godziny 13 w Łąkcie Górnej, na drodze E-965, niedaleko od granicy z Żegociną, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na łuku drogi samochód marki Daewoo Tico kierowany przez młodego mężczyznę, jadący w kierunku Bochni, z niewyjaśnionych na razie  przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka lekkim samochodem ciężarowym marki Opel. Wypadek wydarzył się w trudnych warunkach drogowych - padał deszcz i jezdnia była śliska. Dostawczy Opel uderzył w prawy bok samochodu osobowego i wgniótł go mocno do wewnątrz. 19-latek kierujący Tico zginął na miejscu.

Wypadek drogowy w Łąkcie Górnej. Wypadek drogowy w Łąkcie Górnej.
Wypadek drogowy w Łąkcie Górnej. Wypadek drogowy w Łąkcie Górnej.

    Miejsce wypadku przez kilka godzin zabezpieczali policjanci z bocheńskiej drogówki oraz strażacy z JRG PSP w Bochni. Okoliczności wypadku badała także Prokuratura Rejonowa z Bochni. Po obu stronach miejsca zdarzenia tworzyły się kilkusetmetrowe korki. Akcję zakończono około godziny 17.30.

Wypadek drogowy w Łąkcie Górnej. Wypadek drogowy w Łąkcie Górnej.

    Na terenie Gminy Żegocina niestety wzrasta liczba wypadków. Informował nas o tym niedawno Kierownik Posterunku Policji w Żegocinie sierż. szt. Zbigniew Pławecki. Związane to jest na pewno z dużym przyrostem ruchu na tej drodze. Z każdym dniem pogarszają się tutaj także warunki jazdy. Kiedy zaczną się przymrozki będzie jeszcze gorzej. Może być tak, że mokra droga w Muchówce, w położonej niżej Łąkcie Górnej będzie pokryta już lodem. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Niech te makabryczne zdjęcia będą przestrogą dla wszystkich użytkowników drogi E-965 na odcinku przebiegającym na pograniczu Beskidu Wyspowego i Pogórza.

[wstecz]