BANKOWCY Z WŁOCH W ŻEGOCINIE

 Bankowcy z Włoch w Żegocinie. Bankowcy z Włoch w Żegocinie.
Wójt Jerzy Błoniarz przedstwił gościom gminę i działalność organizacji spółdzielczych. Bankowcy z Włoch: Letizia Piangerelli, tłumacz, Luigi Pettinati, Stefano Boffini.

    Zwiedzenie żegocińskiej filii Krakowskiego Banku Spółdzielczego, a także spotkanie z Wójtem Gminy Żegocina - to dwa z kilku punktów programu pobytu w Małopolsce czteroosobowej delegacji największego włoskiego banku spółdzielczego "Cassa Padana", która w dniach 28.11-02.12.2007 przebywa z rewizytą na terenie Małopolski. Razem z gośćmi z Włoch do Żegociny przyjechali wieczorem 29 listopada 2007 r. panowie: Jan Czesak - Przewodniczący Rady Nadzorczej KBS i Józef Styczeń - dyrektor oddziału w Bochni.
   Podczas popołudniowego pobytu w Żegocinie włoscy bankowcy najpierw obejrzeli filię KBS, a potem w sali ślubów spotkali się z Wójtem Gminy Żegocina - panem Jerzym Błoniarzem. Gospodarz Gminy przedsatwił swoim gościom gminę i jej mieszkańców. Mówił o osiągnięciach gminy, przedstawił zakłady gospodarcze działające na tutejszym terenie, scharakteryzował działalność organizacji spółdzielczych: Gminnej Spółdzielni "SCh", Spółdzielni Ogrodniczej "Zamvinex", Kółka Rolniczego, omówił sprawę wykorzystania funduszy unijnych. Włochów zainteresowała także firma "Appol" z Łąkty Górnej oraz współpraca firm i gminy z Krakowskim Bankiem Spółdzielczym.

   Bankowcy z Włoch w Żegocinie. Bankowcy z Włoch w Żegocinie.
Józef Styczeń, Jan Czesak i Paola Zani. Pamiątkowe zdjęcie przed żegocińską filią KBS.

    - Żegocina - to gmina średnia co do wielkości, ale bardzo aktywna gospodarczo, kulturalnie, można powiedzieć twórcza w tym środowisku. Ma dwa duże zakłady przetwórcze, w tym jeden spółdzielczy. Ma dobrze zorganizowaną sieć placówek handlowych i dobrze zorganizowaną oświatę, co bardzo się liczy. Myśmy tutaj nie przypadkowo zaprosili naszych przyjaciół z Włoch, bo chcieliśmy pokazać osiągnięcia tego samorządu, którym kieruje wieloletni działacz spółdzielczy, którym jest Wójt Jerzy Błoniarz. Świetnie układa się tu współpraca z lokalnym samorządem, co jest jedną z przyczyn sukcesów. Bardzo ważne jest także to, że z tej Gminy pochodził ks. Antoni Poręba - wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej naszego banku, którego bardzo mile wspominamy jako wspaniałego księdza, człowieka, spółdzielcę. Dlatego mamy sentyment do tego środowiska i ludzi, którzy tą gminą rządzą - powiedział podczas spotkania pan Jan Czesak - Przewodniczący Rady Nadzorczej KBS.
    "Cassa Padana" - to największy bank spółdzielczy we Włoszech, który ma - podobnie jak Krakowski Bank Spółdzielczy - bardzo dobre wyniki finansowe. Instytucją kieruje pan Luigi Pettinati - Dyrektor Generalny. W wyprawie do Małopolski towarzyszą mu - pan Stefano Boffini - odpowiedzialny za członków banku oraz panie: Paola Zani - menager biura włoskiego banku oraz Letizia Piangerelli - odpowiedzialna za kontakty międzynarodowe.  - Nasi goście zwiedzą jeszcze inne oddziały naszego banku (m. in. Liszki, Miechów, Katowice) i będą gościć u Kardynała Dziwisza, a są u nas z rewizytą. Przedstawiciele naszego Banku gościli we Włoszech wiosną bieżącego roku - poinformował Dyrektor Oddziału KBS w Bochni Jan Styczeń.
     Zanim goście z Włoch przyjechali do Żegociny odwiedzili oddział bocheński KBS, zwiedzili rynek w Lipnicy Murowanej. Z Żegociny udali się do Gospodarstwa Agroturystycznego "Agro - Bella" w Bełdnie, a potem mieli uczestniczyć w wernisażu wystawy malarstwa Ryszarda Golińskiego w Oddziale KSB w Bochni.

[wstecz]