PRZEDŚWIĄTECZNY KIERMASZ ŚDS

Przygotowywanie wyrobów na kiermasz. Przygotowywanie wyrobów na kiermasz.
Przygotowywanie wyrobów na kiermasz.

     W pierwszą niedzielę grudnia ropoczyna się adwent, co oznacza, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się w bardzo szybkim tempie. W Środowiskowym Domu Samopomocy w Żegocinie już w listopadzie przygotowane zostały różne świąteczne wyroby, których sprzedaż odbędzie się na specjalnym kiermaszu. Uczestnicy domu pod okiem pań terapeutek wykonali na zajęciach bardzo piękne i różnorodne prace o tematyce świątecznej. Praca ta wymagała od nich nie lada precyzji i cierpliwości.  Przygotowano ozdoby gipsowe, styropianowe,   papierowe. Zrobione zostały na szydełkach ozdoby choinkowe, które pięknie prezentują się na choince. Nie mogło się obejść bez świątecznych stroików z wysuszonych i polakierowanych liści, które w połączeniu z odpowiednimi dodatkami tworzą atmosferę świąteczną. Poza tym malowane zostały na szkle i plastikowych płytkach obrazy o tematyce bożonarodzeniowej. 

  Świąteczne stroiki. Bałwanki i Mikołaje.
Niektóre z wyrobów uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie.

    Wykonane rękodzieła będzie można obejrzeć oraz zakupić na kiermaszu, który odbędzie się w dniach od 26 listopada do 5 grudnia od godziny 9.00. w Urzędzie Gminy lub w sklepie G.S. "Jedynka". Oferta jest bardzo bogata. Każdy powinien coś znaleźć dla siebie lub na prezent pod choinkę dla swoich najbliższych. Organizatorzy kiermaszu serdecznie zapraszają do przedświątecznych zakupów wyrobów uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Żegocinie.

Kiermasz w holu Urzędu Gminy w Żegocinie. Kiermasz w holu Urzędu Gminy w Żegocinie.
Kiermasz w holu Urzędu Gminy w Żegocinie.

    Już pierwsze dni sprzedaży pokazały, że inicjatywa była bardzo dobra. Wyroby sprzedają się bardzo dobrze i kto jeszcze chciałby coś z nich zakupić, musi się pośpieszyć, bo z każdą godziną wybór jest coraz mniejszy.

[wstecz]